Wpis z mikrobloga

witam,
uszkodziło mi się gniazdo ładowania smartfona - Xiaomi Redmi Note 3 - stary telefon ale mi wystarczał. Uszkodzeniu uległ ten bolec wewnątrz gniazda. Chciałem wymienić cały moduł zasilania - bo to prosta robota z tym, że ciężko mi znaleźc cześci. Mój jest oznaczony jako: H3BUB LLDB867A3-1 HMFS.
Jest sporo dostępnych takich modułów ale do modelu Redmi note 3 pro. pytanie - czy to zadziała? Są one oznaczone H3A
SUBAX160405wCHMN3-QW. Wyglądają praktycznie identycznie - po lewej jest przyłącze kabelka, po prawej taśmy (i tu i u mnie jest 30pin).
Pytanie - czy to zadziała? Na aukcjach twierdzą ze tak. Są jeszcze wersje z 24 pinami na taśme.

Róznice widze na płytce - w mojej wersji po lewej stronie mam 4 takie małe "dynksy" - w wersji pro ich nie ma.
Załączam poglądowo jak to wygląda. Może ktoś by mi pomógł namierzyć taką cześć? Byłbym wdzięczny. chyba ze moge kupić na aukcji tą inną wersje i zadziała? #xiaomi #elektronika #telefony #naprawa #redminote
jerry56 - witam,
uszkodziło mi się gniazdo ładowania smartfona - Xiaomi Redmi Note 3...

źródło: comment_1661275677wV3Rjjg9uVErotVsaOlTFB.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PurpleHaze: włąsnie szukam info i wychodzi na to że mam wersje 3 pro SE - to jakiś chinski edition model z większą ilością ramu. znalazłem poradnik że można wyłamać 4 skrajne piny i działa ta wersja H3A (ona nie ma 1 diody po lewej stronie i podłączenie robi bootloopa), dzięki za pomoc - poszukam jeszcze tej części.
  • Odpowiedz
@jerry56: jak juz sie pytasz to slaby moze byc tego efekt.
Hot air, kolbowka, nawet transformatorowa jak ktoś ma reke to zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zanieś to chlopie do serwisu, wyjdziesz na plus jak podsumujesz ile za godzinę wyjdzie, a ile nad tym myślałeś i kombinowales
  • Odpowiedz
@jerry56: lutownica - kolba z dość małym grotem (np. coś na T12), cyna ołowiowa, flux, pęseta, plecionka + ewentualnie odsysacz do cyny (najtańszy). Czyli wychodzi na to, że lepiej dać komuś do zrobienia za ułamek kwoty sprzętu xD
  • Odpowiedz
@jerry56: wersja SE to nie chiński model, tylko specjalny europejski z bandem b20 lte.

Odpowiadając na pytanie - ten moduł nie zadziała a prawidłowego nie kupisz w sklepie. SE to bardzo rzadka wersja
  • Odpowiedz