Wpis z mikrobloga

Co zrobić z kasą którą trzymam na koncie. W tej chwili mam 70 tysięcy. Co miesiąc wpada mi tam kasa z drugiej pracy i leży bez sensu na koncie. Myślałem o tym żeby zainwestować w złoto ale nie wiem jak się za to zabrać, a może wy polecieć coś innego.#oszczednosci #inflacja #pieniadze #inwestycje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tengel90: złoto możesz kupić na giełdzie z zabezpieczeniem fizycznym, tylko papiery ZKB lub Sprott. Jeśli obawiasz się o totalny collaps systemu wtedy lepiej kupić fizyczne. Fizyczne złoto trzeba kupować anonimowo, bo w przyszłości może podlegać konfiskacie. Kupuje się monety 1-uncjowe, nie sztabki. Limit zakupu gotówkowego w sklepie wynosi 10 czy 15 tysięcy euro. Słyszałem dobre rzeczy o Tavex na Świętokrzyskiej.
  • Odpowiedz
@Tengel90: dobry trolling Ci przypadkiem wyszedł bowiem Polska raczej nie ma już mennicy państwowej, została sprzedana wiele lat temu. Nie ma znaczenia jaka mennica, złoto inwestycyjne powinno być zakupione w monetach 1-uncjowych gdzie cena monety powinna być jak najniższa (marża mennicy jak najmniejsza). Nie daj się naciągnać na żadne "kolekcjonerskie" monety z papieżem itp sprzedawane znacznie powyżej wartości samego złota w nich zawartych.
  • Odpowiedz