Wpis z mikrobloga

@maciasno1: ogladalem kanał polskiego kucharza na plaftormie na Morzu Północnym , to w komentarzach wspominaja ze zaragia 4/5k Euro -wiec ludzie robiacy odwierty i ciezka praca musza zarabiac wiecej
@nobrainer: no dlatego zapytałem się go o szczegóły bo też mi to dziwnie wygląda no ale może tu faktycznie chodzi o Polskę mu. Wiertnie może też ale nie do ropy. Nie wiem. A z YouTube oglądałem kiedyś też kogoś. Bartass czy coś podobnego
sebuś, weź ty już nie pisz na wykopie jak nie masz nic mądrego do powiedzenia xD w równości płac chodzi o taką samą płacę dla obu płci na tym samym stanowisku gdzie rzeczywiście pracują zarówno kobiety i mężczyźni


@SmakoszKotow: A jednak zwykle na udowodnienie tezy o niskich zarobkach kobiet podaje się ogólne statystyki płac w podziale na płcie. Co w pewnej mierze nie dziwi bo porównanie zarobków na identycznych stanowiskach (o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nobrainer: te filmy z platform mnie zastanawiają - tyle postępu, a tam dalej trzeba się ręcznie szarpać z takimi rzeczami (niestety nie wiem, co i dlaczego robią). Że im się nie udało wymyślić czegoś, co by zmniejszyło rolę człowieka w tym procesie...

PS ciekaw jestem jak ta różnica w zarobkach wygląda, jeśli weźmiesz pod uwagę liczbę przepracowanych godzin w miesiącu i wykonywane zawody.
Mi się wydaje (na podstawie doświadczenia), że znacznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: tylko to trochę nieprawda (handlowiec zarabia w zależności od wyników generalnie xd ststytsyk dotyczących lekarzy nie znam, system wynagradzania nauczycieli nie pozostawać miejsca na nierówne pensje, o sekretarzach trudno mówić, bo ich praktycznie nie ma).
Raporty bardzo często nie uwzględniają tych samych stanowisk, tylko porównują zarobki (całkiem bez sensu) + z perspektywy pracodawcy kobieta to bardziej ryzykowny pracownik (bo może iść na 2 lata urlopu w razie ciąży), więc może
@kotnaklawiaturze: Dokładnie. A do tego ten calkowity brak srodkow ochrony osobistej razi w oczy. Typ cała morda w błocie, tylko twarz całkiem czysta. Brak okularow w takim przypadku to nie tylko łamanie przepisow, ale i głupota, naraża się na potencjalny (mniej lub bardziej ciężki) uraz.

Ale sądząc po czystym ryju to zrobił to tylko dla filmu.

@nobrainer: Ten film pokazuje, że typ jest gorszym atencjuszem od wielu pań z instagrama.
Rowna placa dotyczy stanowisk typu handlowiec, sekretarka czy nauczyciel gdzie mezczyzni dostawali zawsze lepiej platne stanowiska od kobiet, nawet jezeli kobieta wykonywala identyczna prace.


@little_muffin: Byłem kiedyś wspomnianym przez Ciebie handlowcem, we wspomnianym przez Ciebie Januszexie. I była też Agnieszka - na tym samym stanowisku co ja. A wiesz dlaczego zarabiałem więcej od Agnieszki?

- Bo jak trafił się ciężki i #!$%@? klient, któremu piana szła z pyska, to byłem do
(bo może iść na 2 lata urlopu w razie ciąży),


@Shatter: czlowieku, w kwietniu na 1000 Polakow urodzilo sie 7 dzieci. Ryzyko ciazy w dzisiejszym spoleczenstwie jest prawie zerowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do reszty - zarobki w Pl sa prawie rowne, ale masa krajow tak nie ma i bardziej w nich sie zwalcza te nierownosci. Nauczyciele - chodzilo mi o prywatnych, wiadomo panstwowka ma swoje