Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Kolejny wysryw Drwala #!$%@?ły o kolorze skóry aktorów. Chłop ma potężną znajomość tych wszystkich fantasy uniwersów i mógłby wystosować konstruktywną krytykę, a pomimo tego woli rzucać populizmami i doczepiać się o to, że lord Corlys jest czarny.

Niby wspomina, że nie ma zamiaru cisnąć po HotD, ale jednak kreuje fałszywy obraz kolejnego gównianego woke serialu wśród swoich widzów. I taki widz jeden z drugim zasiądą do premiery z góry nastawieni negatywnie.

Sory, takie mamy czasy. Akademia wymaga w obsadzie filmu-kandydata chociaż jednego aktora z diversity. Velaryonowie to i tak najlepszy ród do obsadzenia tam czarnoskórej osoby, bo przecież podróżowali całe życie po Wolnych Miastach i reszcie Essos (może jakiś bękart się trafił).

Ja wolę przymknąć oko na taką małą nieścisłość z oryginałem i zachwycać się fantastycznym scenariuszem, CGI i aktorstwem. Niektórzy jednak mają kij w dupie wbity za głęboko...

#hotd #houseofthedragon #got #graotron #hbomax
Janelborodo123 - Kolejny wysryw Drwala #!$%@?ły o kolorze skóry aktorów. Chłop ma pot...

źródło: comment_1661243100b4UURwa7cXwLanT4W52Y5d.jpg

Pobierz
  • 65
@Janelborodo123: a mnie np. denerwuje że trzeba unikać tematu koloru skóry. Jeśli częścią problemu jest zła obsada to też należy to krytykować i też jest to konstruktywna krytyka i nie zmienia to faktu że dotyczy koloru skóry.

Gdyby powstała filmowa wersja GTA SA, to też nie chciałbym żeby CJ'a grał ktoś biały i też krytyka byłaby zasadna. To że komuś nie pasuje kolor skóry nie czyni od razu z człowieka rasisty,
Sam nie miałbym problemy jakby np. Geralt był czarnoskóra kobietą. Z tym że fabularnie te filmy z nastawieniem diversity są słabe.

@TheGreenBastard: Nie oszukujmy się, miałbyś problemy. Problem zawsze sprowadza się do "no czarny nie pasuje, autor inaczej chciał". Tylko akurat ci żyjący autorzy jak Martin czy Sapkowski nie mają problemu, lore się nie psuje od koloru skóry postaci. Naprawdę, odwagę pisać "na #!$%@? ci czarni" to wszyscy mają, a powiedzieć
Nie oszukujmy się, miałbyś problemy.


@Wink:
Tak się składa ze Wiedzmina broniłem, bo co z tego że kolory skóry bohaterek są inne?
U sapka robotę robi fabuła i realność świata w pomieszaniu z fantastyką.

Niestety w filmie zostało to totalnie zniszczone. Diversity sprawiło że był to serial nie o widzminie, tylko o czarodziejkach. Dodatkowo ze słabymi rolami i fabularnym rozwojem postaci.
Sami widzmini zaś byli matołami i swoistym dodatkiem do całości.
@Wink: tak tylko dodam że wiedźmina narobiłem do momentu obejrzenia całości

Aktualnie zupełne mnie ta produkcja nie interere. Tak samo jak nowy Matrix, nowa Got czy podróbka Lotr od Amazona.
@TheGreenBastard: Akurat morczne elfy to często skórę mają białą, fioletową czy szarawą, jak choćby Dunmerowie z Elder Scrollsów. Drowy z D&D mają skórę czarną, ale też mahoniową, ale znów cechy fizyczne do czarnoskórych nie pasują, więc i tu pewnie ludzie problem by mieli.

Fabularnie Wiedźmin szuka ciągle swojego miejsca, ale nie jest to serial zły. Przede wszystkim nie wydaje się plastikowy jak Koło Czasu, które bardziej mi przypominało serial kostiumowy (aczkolwiek
@Wink: Wiedźmin to jest serial zły. Jest wręcz fatalny. Ten serial nie powinien nic szukać, bo cały materiał był dostępny od ręki. No ale trzeba było pozmieniać to i owo, na modlę pseudonowoczesnej kultury, ktora tak naprawdę funkcjonuje tylko w centrach dużych ośrodkach miejskich, bo już na przednieściach sytuacja już tak kolorowa nie bywa (w sensie że wymieszana).

No ale w średniowieczu też malowanie starożytnych w strojach średniowiecznych więc ludzie jak
@Janelborodo123: Widać, że krytykowanego materiału nawet nie widziałeś.
1. Cytat odnosi się do wypowiedzi showrunnerów, że "nie chcą kolejnego serialu z bandą białych ludzi", więc kto tu robi wysrywy na temat rasy?
2. Autor argumentował, że Velarynowie mieli fioła na punktcie czystości rasy, stąd m.in. związki kazirodcze u przyszłych potomków, więc wybór postaci do zastąpienia osobami czarnoskórymi łamie logikę świata.
3. Autor wyraził nadzieję, że scenariusz uzasadni ich różnorodność byciem najbardziej
@Janelborodo123: Nie, obsadzanie roli Valeryonów czarnymi aktorami jest kompletnie bez sensu z perspektywy lore i zwykłej logiki. Różnice rasowe pomiędzy ludźmi wynikają z ludzkiego przystosowania do wymagań różnych stref klimatycznych. Ignorowanie tych faktów przez scenarzystow tworzy potem dysonans u widza i kaleczy imersje. A argument, że to fantasy i w fantasy można wszystko jest nietrafiony, bo fundamentem fantasy jest rzeczywisty swiat inspirowany feudalną Europą. Ten fundament zakotwicza czytelnika i powoduje, że
@Janelborodo123 ja tego całego drwala skreśliłem po tym jakie akcje #!$%@?ł opowiadając o nowym LOTRze. Od razu zaznaczam, że sam nie jestem zachwycony tym co twórcy nam pokazują i raczej stawiam, że serial będzie kiepski. Drwal opowiadając o jakimkolwiek niusie dotyczącym tego serialu najpierw przedstawia fakty, czyli to co faktycznie powiedzieli/pokazali twórcy, potem czyta jakiś artykuł w którym ktoś podważa tę decyzję a na końcu przekazuje swoje obawy zbudowane na podstawie krytycznego
że będą dobrzy orkowie bo ten dzban tak powiedział w swoim materiale


@Keiosss: bzdura, nigdy nic takiego nie powiedział. Sam teraz dzielnie walczysz ze swoimi urojeniami.
@SpaceMonkey właśnie chyba najgorsze, że te seriale się oglądają mimo #!$%@? jakości. Taki 2 sezon wiedźmina mimo, że totalnie zrugany przez fanów na świecie obejrzał się całkiem dobrze czyli ludziki, dla korpo ludzików to znaczy że wszystko git nic poprawiać nie trzeba. No ale póki seriale są robione pod przeciętnego fana Marvela to nie ma liczyć na wzrost jakości
mieszkańcy Valyrii mogliby być ciemniejsi, bo Valyria leży pixdrzwi między Dorne a Wyspami Letnimi


@Lonesome_road: akurat mamy w książkach dokładnie opisanych potomków mieszkańców valyrii - targaryenów, którzy mieli hopla na punkcie czystości krwii do tego stopnia, że akceptowali kazirodztwo, więc można założyć, że starożytni valyrianie wyglądali do nich podobnie.
@Keiosss: Wiedźmin pierwszy sezon jako tako dało się oglądać ale czegoś brakowało. Pierwszy odc drugiego sezonu dawał nadzieję ale szybko okazał się słaby sezon. Trzeci to będzie maniana a czwarty będzie ostatnim. Jeśli się nie mylę oglądalność spadla więc będzie tylko gorzej.

Sandman tak krytykowany na wykopie jak dla mnie jest dobrym serialem choć trochę w duchu się śmiałem że tam wszyscy są homo. Ostatecznie tak przyjemnie się oglądało. Zwłaszcza bonusowy