Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Kolejny wysryw Drwala #!$%@?ły o kolorze skóry aktorów. Chłop ma potężną znajomość tych wszystkich fantasy uniwersów i mógłby wystosować konstruktywną krytykę, a pomimo tego woli rzucać populizmami i doczepiać się o to, że lord Corlys jest czarny.

Niby wspomina, że nie ma zamiaru cisnąć po HotD, ale jednak kreuje fałszywy obraz kolejnego gównianego woke serialu wśród swoich widzów. I taki widz jeden z drugim zasiądą do premiery z góry nastawieni negatywnie.

Sory, takie mamy czasy. Akademia wymaga w obsadzie filmu-kandydata chociaż jednego aktora z diversity. Velaryonowie to i tak najlepszy ród do obsadzenia tam czarnoskórej osoby, bo przecież podróżowali całe życie po Wolnych Miastach i reszcie Essos (może jakiś bękart się trafił).

Ja wolę przymknąć oko na taką małą nieścisłość z oryginałem i zachwycać się fantastycznym scenariuszem, CGI i aktorstwem. Niektórzy jednak mają kij w dupie wbity za głęboko...

#hotd #houseofthedragon #got #graotron #hbomax
Pobierz Janelborodo123 - Kolejny wysryw Drwala #!$%@?ły o kolorze skóry aktorów. Chłop ma pot...
źródło: comment_1661243100b4UURwa7cXwLanT4W52Y5d.jpg
  • 65
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 321
@Janelborodo123: w uniwersum Martina jest wiele nacji z ciemniejszą karnacją. Można wrzucić do serialu kupców czy marynarzy z Essos, szlachciców z Wysp Letnich czy po prostu jakiegoś lorda z Dorne. Zamiast tego przerabiają Valyrianina, który miał wybitnie aryjską urodę i wywodził się z imperium, które miało hopla na punkcie czystości krwi.

W świecie PLiO jest takie bogactwo kultur i ras, że można pokazać "to straszne multi-kulti" bez naginania uniwersum. Ba, GoT
@Janelborodo123 @M4A1Q123: Też na początku oglądałem kilka jego filmów, ale z czasem już nie dało się słuchać jego pitolenia z czego 90% to mówienie tego samego. Jego analizy też są na poziomie chłopskiego rozumu + wiedza materiału źródłowego.

Zgadzam się z jego ogólną opinią ale geez, gościu weź się postaraj zrobić na serio merytoryczny odcinek, bo powoli zmieniasz się w Dzikiego Trenera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chłop ma potężną znajomość tych wszystkich fantasy uniwersów i mógłby wystosować konstruktywną krytykę, a pomimo tego woli rzucać populizmami i doczepiać się o to, że lord Corlys jest czarny.


@Janelborodo123: Trochę trudno to zrobić nie mając materiału. To mnie #!$%@? (tak samo w kwestii serialu amazonu), że wszyscy muszą się wypowiadać na temat serialu, którego jeszcze nie ma, nie wiadomo czy okaże się gównem czy arcydziełem. Naprawdę jeśli fabuła, gra aktorska
@Yahoo_: Velaryonowie w lore ogólnie chyba przybyli do Westeros długo przed Targami. Do tego słyną z podróży morskich po całym świecie. Jestem w stanie uwierzyć, że w jakimś pokoleniu mogło się trafić wymieszanie z jakimiś czarnymi z wysp letnich, czy może jakimiś bogatych kupcami/arystokracją z Qarth, czy wolnych miast. Jest też wielce prawdopodobne, że do czasów GoT się zdążyli ponownie "wybielić".
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Yahoo_: eee, ale Valyrianie nie pochodzili z Valyrii. Kiedyś wrzucałem dłuższy wpis pod tagiem #gotologia (i pod innym nickiem ( ͡ ͜ʖ ͡)) - Valyrianie są potomkami władców Wielkiego Cesarstwa Świtu (Daenerys widziała ich w swoich wizjach gdy była w Qarth), blada skóra, jasne włosy i "kolorowe" oczy to cechy, które odziedziczyli po tych starożytnych cesarzach. A WCŚ leżało bardziej na północ niż Valyria, zresztą założyciel
Ja wolę przymknąć oko na taką małą nieścisłość z oryginałem i zachwycać się fantastycznym scenariuszem, CGI i aktorstwem. Niektórzy jednak mają kij w dupie wbity za głęboko...


@Janelborodo123: Tylko że to kłóci się z logiką produkcji.

Murzynów i kitajców można inaczej wprowadzić do świata. Jakoś w GoT zrobili to bardzo sensownie.
Nagle jednak zmienili zdanie? Wtf

I tak się składa ze ten nowy serial jest zwyczajnie słaby. No ale jak rasiści
@Lonesome_road: no mówię aż tak lore nie znam więc głowy za to nie dam :P.
Tak wiem, że Valyrianie mieli być w sumie identyczni jak Targaryenowie, po prostu bawię się w logikę tej zmiany (przy jakimś serialu było sporo głosów "jak może być czarny tam zimno przecież").
Co więcej jeśli bawić się w logikę "ziemską" (bardzo tego nie lubię w magicznych światach, ale dużo ludzi to robi) to Valyria była "centrum gorąca" w świecie GRRM (a obszar za murem "centrum zimna"), więc jakby się czepiać to właśnie Targaryenowie mają nielogiczny kolor skóry


@Yahoo_:
Valyria była czymś podobnym do starożytnego Rzymu (historycznie i geograficznie). Sam obszar półwyspu to region aktywności wulkanicznej więc to one były tymi "centrami gorąca".
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Yahoo_: nie ma co się tu doszukiwać większej logiki poza "jedną z głównych ról ma dostać POC". Dyskusji nie byłoby gdyby dali "niebiałą" postać zgodną z lore (ponownie, najprościej byłoby wsadzić jakiegoś Dornijczyka, nawet wymyślonego).

Inna sprawa (cc @RolfTrapeu:), że patrząc czysto geograficznie to rzeczywiście mieszkańcy Valyrii mogliby być ciemniejsi, bo Valyria leży pixdrzwi między Dorne a Wyspami Letnimi (pod względem szerokości geograficznej). Tylko no, nie zapominajmy, że mówimy o
@Janelborodo123: Pierw mówisz o tym że chłop jedzie po kolorze skóry, a za chwile dodajesz że teraz w każdym filmie z powodu "diversity" musi być chociaż jeden czarny aktor. Problem nie polega na tym że ktoś nie lubi czarnych i ma z nimi problem tylko z tym że na siłę wpycha się postać nie pasującą do opisu postaci i uniwersum wykreowanego przez autora. Może wróćmy do czasów gdzie aktora do roli