Wpis z mikrobloga

Pokorzystałem sobie z #oracle #cloud free tiera i jestem zachwycony. Dostajemy - jak rozumiem - za darmo, na nieograniczony czas maszynkę z 24GB ramu, 4 vCPU i 200GB dysku, adres ipv4. Porobiłem sobie kilka benchmarków i wygląda lepiej niż na hostingach za które płaciłem po 200zł miesięcznie.

Jaki jest haczyk? Przecież nie może być tak pięknie. Wszystkie znaczące chmury oferują jakiś free tier, ale żaden nie daje tak dużo.

#programowanie #informatyka
  • 11
@afe1: Też słyszałem narzekanie na ARM, ale przy wykorzystaniach jakie testowałem (stack oparty o php i serwer Minecraft) nie znalazłem ani 1 rzeczy, która by z powodu architektury nie działały poprawnie.
@Jurix: mi z dnia na dzien skasowali wszystko, wiec radze uwazac na free tier. Niby na zawsze ale jak cos to jednak nie. Nawet nie podali przyczyny. Dobrze ze bsckupy robilem...
@leoha: U mnie dokładnie taka sama sytuacja, co ciekawe - posiadałem normalne płatne konto. Pewnego dnia nagle dostałem niezliczoną ilość alertów - okazało się, że 'system has terminated your account' - żadnej informacji dlaczego, co i jak - po prostu usunęli konto i co im Pan zrobisz. Zgłosiłem zgodnie ze sztuką Service Request, zgłoszenie wisi od tamtego czasu bez rozwiązania. Nie polecam trzymać na Oracle NIC. Płatne konto miałem od roku