Wpis z mikrobloga

Gdy uchodźczynie z Ukrainy dobrze się bawią w Polsce, zaczynają tu naukę, dostają stypendia i rozpoczynają nowe życie, ich rówieśnicy próbują przeżyć na wojnie w Ukrainie. Nie mogą tak jak ich koleżanki wyjechać z kraju. Nie dostaną stypendiów. Nie zostaną programistami. Nigdy nie zobaczą wieży Eiffla, nie zwiedzą Londynu, nie poopalają się na plaży w Barcelonie. Nie dożyją potomstwa. Za niedługo nikt nie będzie o nich pamiętał.

Ale my możemy. Pamiętajmy o tym, mówiąc o równości płci i równouprawnieniu.

(Na zdjęciu u góry: kobiety z Ukrainy pozujące do zdjęcia z programu stypendialnego firmy Intel i Perspektyw "New Technologies for Women"
Na zdjęciu u dołu: objęci zakazem opuszczania kraju 18-letni Ukraińcy z Kijowa)

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #bekazprawakow #lewackalogika #depresja
sildenafil - Gdy uchodźczynie z Ukrainy dobrze się bawią w Polsce, zaczynają tu naukę...

źródło: comment_1661184223xpXSj1vPG8t8N4EdIqIt4t.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
@sildenafil: W kontekście dodanych tagów i twoich innych wpisów da się to tak odczytać. Od dziesięcioleci feminizm opisuje patriarchat i walczy z nim, dużo łatwiej będzie skorzystać z tego dorobku w walce o prawa mężczyzn niż ustawiać się w opozycji do "lewactwa". Nawet jeśli któraś tam fala feminizmu nam się nie podoba i nie chcemy np. pozytywnej dyskryminacji. To nie jest tak, że trzeba wyznawać wszystko co jest kojarzone z lewicą
  • Odpowiedz
@sildenafil: ale co to za wpis tutaj na wykopie??? Helloł, ile wpisów i komentarzy było,że tyle ukrainek wjeżdża do Polski i wreszcie przegrywy sobie baby znajdą? Sam zachwyt ciągle byly. A szczerze dla mnie jest to nie pojęte, że ratuje się baby, dzieci i starszych. Muszę niestety przyznać, że oni kraju po wojnie na bank by nie odbudowali
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: jeżeli chodzi o prawa mężczyzn to nie ma tutaj sojuszników. Lewicowe kraje posiadają obowiązkową służbę wojskową dla mężczyzn, a prawicowe nie. Nie ma tu jakiegoś schematu. Dyskryminacja mężczyzn jest powszechnie akceptowana i tolerowana, a nawet rozszerzana przez różne frakcje, od prawa do lewa.

Dlatego inny morał jaki płynie z mojego posta to apel o świadomość, że nikt nie trzyma naszej strony.
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: a czemu Ty nic w tej sprawie nie robisz

Bo to nie jemu zależy na tej sprawie, tylko podobno tobie. Ale jak widać potrafisz napisać "niech ktoś coś" i mieć pretensje, że chętnych nie ma.

Jak nie jesteś aktywistą, zawsze możesz spróbować zainteresować sprawą jakąś działającą już organizację, która ma know how. Ale to też trzeba ruszyć dupę i zrobić coś więcej niż zdobywanie plusików na portalu ze śmiesznymi obrazkami.
  • Odpowiedz
jeżeli chodzi o prawa mężczyzn to nie ma tutaj sojuszników


@sildenafil: nie jest to prawda. Sama walka z patriarchatem, która trwa dekady to już jest sprzyjanie mężczyznom, bo skoro żyjemy w tym "systemie" to on odpowiada za problemy i kobiet i mężczyzn. Do tego wiele lewicowych działaczy/feministek porusza także tematy dot. mężczyzn.

Lewicowe kraje posiadają obowiązkową służbę wojskową dla mężczyzn, a prawicowe nie.


@sildenafil: Przecież to nieprawda. W Europie większość
  • Odpowiedz
Na tym polega patriarchat. Ale tam gdzie walka z nim jest skuteczniejsza dyskryminacja jest mniejsza. przecież w "lewicowych" krajach bolączki mężczyzn wynikajace ze stereotypów, takie jak duża presja na zapewnienie przez nich bytu rodzinie albo cała ta toksyczna męskość są mniejsze. Przecież to w konserwatywnej Polsce mamy od cholery samobójstw mężczyzn.


@szybki_zuk: Co za bzdura XD Nie, na tym nie polega patriarchat. Ani nie jest patriarchat tożsamy z konserwatywnymi przekonaniami. I
  • Odpowiedz
nie jest to prawda. Sama walka z patriarchatem, która trwa dekady to już jest sprzyjanie mężczyznom, bo skoro żyjemy w tym "systemie" to on odpowiada za problemy i kobiet i mężczyzn. Do tego wiele lewicowych działaczy/feministek porusza także tematy dot. mężczyzn.


@szybki_zuk: No to słucham, w jaki sposób walka z patriarchatem sprzyja mężczyznom XD Konkrety, a nie hasełka.
  • Odpowiedz
Mężczyźni w zamian za poświęcenie dostają szacunek, a kobiety w zamian za szacunek dostają ochronę


@kilemile za jakie poświęcenie konkretnie? I jaką ochronę zapewniają kobietom?
  • Odpowiedz
@kilemile: Przecież dałem ci konkret xD Ty mi podaj jaki element dyskryminacji nie jest częścią patriarchatu? Bo czy to służba wojskowa czy presja na zapewnienie kasy rodzinie czy toksyczna męskość (np. presja na to, żeby nie mówić o problemach typu depresja) to wszystko wynika wprost z patriarchatu i stereotypów płciowych. Jaki inny konkret miałbym ci dać?

Co za bzdura XD Nie, na tym nie polega patriarchat.


@kilemile: Bzdurą jest to
  • Odpowiedz
@szybki_zuk:

Sama walka z patriarchatem, która trwa dekady to już jest sprzyjanie mężczyznom

Tak, jeżeli idzie w parze ze zrównywaniem praw. A walka z patriarchatem w lewicowym wydaniu to wydobywanie kobiet z przypisanych im kulturowo ról płciowych, a pozostawienie w tych rolach mężczyzn. To tworzenie stref wolnych od mężczyzn, zakazów wstępu dla mężczyzn, wyższych opłat dla mężczyzn, a także dodatkowych punktów na studia dla kobiet czy stypendiów z wykluczeniem mężczyzn. Tak
  • Odpowiedz
A walka z patriarchatem w lewicowym wydaniu to wydobywanie kobiet z przypisanych im kulturowo ról płciowych, a pozostawienie w tych rolach mężczyzn


@sildenafil: Ale na jakiej podstawie ty sobie coś takiego stwierdzasz? Ja mam dokładnie odwrotne wrażenie - to od feministek i innych "lewaków" słyszy się konkretne głosy typu: należy rozwiązać przyczyny wzrastajacej liczby inceli, walczyć z toksyczną męskością itp. Pokaż mi jakiśdowód na to, że większosć albo chociaż bardzo znacząca
  • Odpowiedz
Pokaż mi jakiśdowód na to, że większosć albo chociaż bardzo znacząca część feministek nie chce obalenia patriarchatu w całości tylko chce praw dla kobiet i dla mężczyzn już nie. Przecież to są wszystko progresywiści, a tradycyjne role płciowe chcą pozostawić konserwy.


@szybki_zuk: Przecież to Ty się opierasz na swoich wyobrażeniach, a ja przedstawiam twarde fakty. Fakt: Lewica (jedyna polska partia lewicowa) zgłosiła ustawę o emeryturach stażowych: po 35 latach pracy dla
  • Odpowiedz
@sildenafil: nie chce mi sie na wszystko po kolei odpowiadać, bo popełniasz w kółko te same błędy:
1. to, że pojawiają się też gorsze postulaty nie oznacza, że ruchy feministyczne walczące z patriarchatem generalnie nie są pożyteczne też dla mężczyzn. Do tego chodzi o to, żeby z nich czerpać i walczyć o prawa mężczyzn współpracując, a nie o to żeby oczekiwać, że baby wszystko za nas załatwią xD Natomiast głupotą jest
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: w żaden sposób nie jesteś w stanie udowodnić, że feminizm sprzyja prawom mężczyzn. Powtarzasz to w każdym poście, nie przedstawiając żadnych dowodów, sam ignorując dowody świadczące przeciwko tej tezie.

I z kolei sami sobie musimy zapracować na swoje wyzwolenie

Owszem, ale trzeba też brać pod uwagę co zrobić gdy się nie uda. Gdy mimo wszystko w Polsce i tak zostanie wprowadzona np. obowiązkowa służba wojskowa. Ty o tym nie
  • Odpowiedz