Wpis z mikrobloga

Gdy uchodźczynie z Ukrainy dobrze się bawią w Polsce, zaczynają tu naukę, dostają stypendia i rozpoczynają nowe życie, ich rówieśnicy próbują przeżyć na wojnie w Ukrainie. Nie mogą tak jak ich koleżanki wyjechać z kraju. Nie dostaną stypendiów. Nie zostaną programistami. Nigdy nie zobaczą wieży Eiffla, nie zwiedzą Londynu, nie poopalają się na plaży w Barcelonie. Nie dożyją potomstwa. Za niedługo nikt nie będzie o nich pamiętał.

Ale my możemy. Pamiętajmy o tym, mówiąc o równości płci i równouprawnieniu.

(Na zdjęciu u góry: kobiety z Ukrainy pozujące do zdjęcia z programu stypendialnego firmy Intel i Perspektyw "New Technologies for Women"
Na zdjęciu u dołu: objęci zakazem opuszczania kraju 18-letni Ukraińcy z Kijowa)

#ukraina #wojna #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #bekazprawakow #lewackalogika #depresja
sildenafil - Gdy uchodźczynie z Ukrainy dobrze się bawią w Polsce, zaczynają tu naukę...

źródło: comment_1661184223xpXSj1vPG8t8N4EdIqIt4t.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No widzisz np. takie feministki jak coś się im nie podoba to potrafią organizować protesty, mają własne grupy dzięki czemu ludzie znają ich postulaty a wy, wielcy wojownicy o równouprawnienia jedyne co umiecie to posty w internecie i zbieranie plusików XD


@Koneser_zmechanizowanego_anime po co mielibyśmy teraz prostestować, skoro nie ma poboru? Cierpisz na jakieś upośledzenie czy o co chodzi?

Póki co przeciwnicy poboru osiągają dużo większe sukcesy niż feministki, bo pobór
  • Odpowiedz
nie trafiłeś nie oglądam tego pajaca. Może zamiast wymyślać bzdury o jakiś grupach do których należę i przekazach które otrzymuje od wyżej położonych w tychże grupach to odpowiesz na pytania które ci zadałem?


@KosmicznyNalesnik: Dlaczego masz otrzymywać od jakiś przełożonych? Zwyczajnie jak ktoś jest szurem to łyka teorie spiskowe w pakiecie. Jak ktoś jest antyukraiński, mizogin to na 99% jest też za trumpem, konfederacją, jest przeciwnikiem szczepień i z dużym
  • Odpowiedz
Nikt tego nie mówi. Jak posłuchasz ludzi którzy realnie walczą na froncie to wszyscy zawsze się mega pozytywnie wypowiadają z wdzięcznością że ich kobiety i dzieci mogły wyjechać do PL i bezpiecznie przeżyć ten czas.


@Moisze: bo w mediach jest zakaz puszczania tych, którzy krytykują patologie po stronie Ukrainy i wyciekają one z wielomiesięcznym opóźnieniem. Jak choćby ta sytuacja gdzie dowódcą ochotniczego legionu na Ukrainie był polski bandzior, który kazał
  • Odpowiedz
bo w mediach jest zakaz puszczania tych, którzy krytykują patologie po stronie Ukrainy i wyciekają one z wielomiesięcznym opóźnieniem


@skitarii: Jak jest zakaz to niech publikują na telegramie. Jakoś więcej jęku o to widzę u Polaków niż u Ukraińców.
  • Odpowiedz
Jak jest zakaz to niech publikują na telegramie. Jakoś więcej jęku o to widzę u Polaków niż u Ukraińców.


@Moisze: przecież publikują. Było sporo filmików o tym, że dowództwo Ukrainy wysyła ludzi bez broni i przeszkolenia na ciężki ostrzał itd. Wielu też ludzi narzeka na zakaz wyjazdu z kraju, więc nie wiem po co bredzisz, że wszystkim to pasuje. Gdyby pasowało, to nie trzebaby wprowadzać zakazu.
  • Odpowiedz
Do polaczka dotrze dopiero jak zabronia mu wyjechac i wysla na poligon, zapiecze i ugryzie w dupke ale juz bedzie za pozno.


@peszmerd: Jeśli będzie jak na Ukrainie to będę siedział w domu i oglądał telewizję.
  • Odpowiedz
a dlaczego ci chłopacy ze zdjęcia mają cierpieć za to, że urodzili się z taką są płcią co Putin i ruscy żołnierze? Aż tak ich nienawidzisz?


@sildenafil: nie nienawidzę, ale jeśli przychodzi do wyboru, to wiadomo. A gdyby to kobiety były odpowiedzialne, to bym była przeciw nim.
Inni chlopacy, wczesniej, czyli z rządu ukrainskiego, powinni od razu skapitulować i ochronić życia swoich mężczyzn. No mężczyźni są odpowiedzialni za to jak
  • Odpowiedz
Z wami się nie da rozmawiać. Nigdzie nie twierdze że wszystkim to pasuje.


@Moisze: no tak, ty tylko uzasadniasz dyskryminację ze względu na płeć. Jak to więc jest, te równouprawnienie to nieudany eksperyment i powinno się z niego zrezygnować?
  • Odpowiedz
@Sharlene: ja nie mam wpływu na to czy Putin zaatakuje Polskę czy nie więc nie widzę powodu dla którego miałbym ponosić za to karę, gdy do tego dojdzie.

Ale jeżeli mam ponosić karę za to, na co nie mam wpływu to będę życzył podobnego losu i Tobie. elo.
  • Odpowiedz
@skitarii: To, że nie ma poboru nie znaczy że nie mogą mobilizować i zamykać granicy dzbanie a w przypadku wojny będziecie płacz. Możecie sobie pisać te posty jak tylko mówię, że ten wasz slacktivism nic nie osiągnie.
  • Odpowiedz
to mężczyźni wszczęli wojnę. I oni zabijają i mężczyzn, i kobiety. Czemu jeszcze więcej kobiet ma cierpieć przez płeć, ktora jest odpowiedzialna za najgorsze okropieństwa na świecie?


@Sharlene: Co #!$%@? XD Ja żadnej wojny nie wszczynałem XD Ani ukraińscy mężczyźni.
  • Odpowiedz
To, że nie ma poboru nie znaczy że nie mogą mobilizować i zamykać granicy dzbanie a w przypadku wojny będziecie płacz. Możecie sobie pisać te posty jak tylko mówię, że ten wasz slacktivism nic nie osiągnie.


@Koneser_zmechanizowanego_anime: póki co feministyczne protesty nic nie osiągają, a Polska nie ma już takiej ilości straży granicznej, aby pilnować zielonej granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

My na szczęście nie jesteśmy
  • Odpowiedz
@kilemile: mężczyźni jako ogół robią to od zarania dziejów, wielu z was jest też prawakami, katolibami, katoliby dopatrują się w wojnach jakiejś męskości, honoru, i gdyby kobiety też były siłą brane do woja, to by wam już te wojny nie przeszkadzały.
  • Odpowiedz