Wpis z mikrobloga

Sytuacja przedstawia się następująco. Mam w pracy dobrego koleżkę z Nepalu, który wynajmuje pokój wraz z żoną w mieszkaniu trzypokojowym. Pozostałe pokoje również są wynajęte obywatelom zza granicy.

Umowa wynajmu kończy mu się z dniem 31.08 tego roku. 2 sierpnia kolega próbował skontaktować się z właścicielem mieszkania w celu przedłużenia umowy. Właściciel odpisał że narazie nie ma go w mieście i takie tam. Dzisiaj, czyli kilka dni do końca miesiąca właściciel napisał, że wszystko idzie do góry i cena za pokój jeśli kolega chce dalej tam mieszkać wzrasta z 1400 do 2000.

Co zrobić w takiej sytuacji? Mam wrażenie że właściciel celowo przeciągał decyzję o przedłużeniu umowy żeby koledze zostało mało czasu na znalezienie czegoś innego. Co można zrobić w takiej sytuacji?

#nieruchomosci
#wynajem
  • 11
@NapoleonWybuchowiec: dzięki za namiar na ekspertów, będę wdzięczny za ich opinie na ten temat. Aktualnie właściciel dodał że mój kolega jest w jego mieszkaniu i jego kraju. Dodał że jeśli się nie wyprowadzi do końca miesiąca to czynsz wzrasta do 200 procent i po kolegę przyjedzie policja.