Wpis z mikrobloga

@Logan00:

U mnie nie mogą węzła otworzyć 5 rok XDD

Drogę planowali 15 lat 3 budowali po 4 latach zrobili drogę dojazdową do węzła który w tym czasie zdewastowali ludzie. dojazówke wybudowali a teraz maja węzeł remontować xddd

Tak węzeł Wołomin 10 km od Warszawy
@Logan00: Aż musiałem zobaczyć jak ta obwodnica wygląda. Przecież to jest zwykła droga krajowa w dodatku wąska bez pobocza , nie można nawet zjechać na pobocze jakby auto z naprzeciwka zjechało by na nasz pas przypadkiem tylko walisz na czołówkę XD Jak ja uwielbiam te wszystkie inwestycje w tym kraju zamiast coś zrobić porządnie na przyszłość to nie na odwal się. Potem wygląda jak wygląda w tym kraju tyle kasy wywalają
Pobierz lentilek - @Logan00: Aż musiałem zobaczyć jak ta obwodnica wygląda. Przecież to jest ...
źródło: comment_1661162895HDyRczD8B89MKix7AHrb9n.jpg
@aei9077 dróg nie wybudowali żadnych! Prawie nic z kasy nie poszlo za czasów PiSu na drogi, ani na szpitale ani wały przeciwpwodziowe. :)

Wszystko co oddają to inwestycje praktycznie wpisane we wcześniejszy budżet.

A ten 1,76km jest idealnym podsumowaniem PiSu.
Dróg akurat budują tyle samo co platforma,


@aei9077: kłamstwo, dróg szybkiego ruchu platforma budowała 2x tyle, co PiS

Między 2015 r. a końcem czerwca 2021 (za rządów PiS, 6,5 lat) oddano do użytku:

178 km autostrad
1 200 km dróg ekspresowych
178 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
łącznie: 1 556 km.


W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:

885 km autostrad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aei9077: to dlaczego PiS, nie zmieniły ego aby było szybciej, tylko cały proces wybudowania obwodnicy w nowym biegu (bez znacznych utrudnień ruchu musi trwać aż 5 lat?
@nom_om: i wycisgnales z tego jakies wnioski? Siatka autostrad jest juz skonczona. 3 pas a4 w okolicach 2030 r.
W tamtym roku oddali do uzytku ponad 400 km, mało?
100 obwodnic podpisano półtora roku temu. Rozliczac ten plan mozesz najwczesniej w 2028 r.
Te obwodnice co juz teraz są w budowie to rozpoczete zostaly duzo wczesnej przed programem.
W najblizszych 10 latach szykuje nam sie taki boom budowy dróg że braknie
@wfm125m: bo musisz narysowac kilka wariantow. Przebadac je, takze w terenie, ludzi w urzedach malo a wejscie w teren tez musi byc zatwierdzone. Jak juz masz wszystkie swoje analizy to trzeba je porownac i wybrac najlepszy. Potem zaprojektowac ten wariant szczegolowo. Uzyskac decyzje - w koncu jestesmy panstwem prawa i ludzie maja prawo sie odwolac i zapoznac z materialem.
Potem budowa:
Format projektuj i buduj - wykonawca raz jeszcze projektuje a
to dlaczego PiS, nie zmieniły ego aby było szybciej, tylko cały proces wybudowania obwodnicy w nowym biegu (bez znacznych utrudnień ruchu musi trwać aż 5 lat?


@wfm125m: Bo tak się to robi w całej europie w cywilizowanych krajach.
@nom_om spadłem z uja, tylko taka jest prawda o budowie dróg. Cała procedura od pomysłu do wykonania trwa latami, więc to nie jest nic dziwnego, że cała inwestycja przechodzi przez okres rządzenia różnych partii. Przykład Via Carpatia. Pomysł narodził się jeszcze w 2006 roku, za czasów pierwszego PiS-u, potem było PO, a sama inwestycja ruszyła po 2016, a skończy ją kolejny rząd ( mam nadzieję, że już nie pis ), więc według
@aei9077: jak chcemy narysowac na mapie droge i nakazac ludziom spieprzac bez zbednej zwloki. I nakazac firmie budowac odrazu bez gadki to da sie w 3 lata. Przy zalozeniu ze firmy w socjalizmie umialyby budowac drogi
chyba z #!$%@? spadłeś. PiS jedyne co robi to dokańcza projekty pozaczynane za PO.


@nom_om: Dobrze Panie ekspercie. W takim razie kiedy rozpoczęto:
1) Południową obwodnicę Warszawy
2) S5 w Kujawsko-Pomorskim (powiedzmy Białe Błota-Szubin, ale inne odcinki też mogą być)
3) S7 Widoma-Szczepanowice
4) A1 Tuszyn - granica województwa śląskiego (wszystkie odcinki z tego projektu).

Biorę sobie z pamięci projekty przy których coś robiłem, ale potem mogę pogoolować to lista się
W ogóle orientuje się ktoś czemu są przetargi w typu zaprojektuj i wybuduj. Przecież to chyba wygrywa firma która zrobi największy bubel tnąc koszty bo będzie najtańsza. A nie ta która zrobi projekt przyszłościowy. Co to ma za sens ? xD


@lentilek: O #!$%@?, ale to już shit wykop says XD Ty chyba serio myślisz, że to się robi pt. "e masz wybudować drogę, zaprojektuj se i wybuduj"

Poczytaj co to
@Logan00: No średnio to brzmi ale cały cykl budowy drogi tyle może trwać. Oby kolejne pojawiały się częściej niż raz na 7 lat. Ps. Patrząc na kłótnie w komentarzach - budowa dróg to jedna z nielicznych dziedzin gdzie chyba zostawili tych samych fachowców w urzędach bo toczy się to podobnie jak za PO - cudów ni mo, ale idzie do przodu