Wpis z mikrobloga

Mam ponad 30 lat, doświadczenie zawodowe 8-letnie w korpo, senior programista, jebnąłem tą robotę bo po doskonałych wynikach w pracy jedynie co mi dali to trochę ponad 300zł podwyżki i dobiłem do 8500zł brutto na UoP. Rzuciłem papierami i jestem od niedawna w mniejszej firmie, ale już teraz wiem, że #!$%@?, poświęcanie się i pełne zaangażowanie jest totalnie bez sensu. W nowej firmie mam 10k zł brutto więc bogaczem nie jestem, ale to i tak najwięcej ile wynegocjowałem na rozmowach. "Rynek pracownika" nawet w IT to jakiś #!$%@? mit, chyba, że wam ojciec/wujek robotę załatwi.
Managerowie wymagają od ludzi poświęcenia podając przykłady jak to prezes pracuje 7 dni w tygodniu, ale #!$%@? zapominają, że on to robi za miliony a ja za ścierwo a nie pieniądze.

Za 2/3 lata #!$%@?ę to wszystko, zrobię jakieś papiery na obsługę koparki czy czegoś innego i niech się dzieje co chce.

Jestem bardzo zmęczony, przeorany tym korpo szambem. Zrobiłem wiele by mieć w życiu "lepiej" i #!$%@? z tego wyszło bo nie mam znajomości na wyższych szczeblach i będę popychadłem w korpo do końca swoich dni albo rzucę w #!$%@? biurową robotę.

#gorzkiezale #korposwiat #pracbaza #praca #feels
  • 18
@bartez_94: po 8 latach w jednej firmie jesteś seniorem ds projektu tej firmy niestety

@CalibraTeam: dobrze że do tego doszedłeś, szkoda że tak późno - tak czy siak witamy po jasnej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz czas na kilka hopek bo faktycznie powinieneś zarabiać znacznie znacznie więcej i pewnie za parę lat będziesz
@CalibraTeam: Jakie technologie? Średnio mid może liczyc na około 15k brutto, co do managerów to współczuje, trafiałem na takich debili, jedyny ratunek to zmieniać robotę do skutku, najlepiej zagraniczna firma szanująca pracownika
Na LinkedIn ciągle widzę stawki po 20k


@bartez_94: to są stawki na B2B, poczytaj z czym to się wiąże oraz że to jest zazwyczaj na kontrakt, jako kontraktor. W sensie że masz jakąś robotę #!$%@?ć, projekt i tyle. To nie jest stabilna robota. W dodatku w każdej chwili z Tobą mogą zerwać współpracę i są różne kary umowne.
@CalibraTeam 9k brutto to dostałem po 1.5 roku doświadczenia po bootcampie. Teraz (2.5 roku expa) mam wyraźnie ponad 10. Nie wiem jak Ty tej pracy szukasz, że takie słabe stawki. Nie ma tygodnia by się co najmniej 2 rekruterów nie odezwało i zawsze proponują minimum te 12k brutto na UoP czy 15k + VAT na b2b