Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie z doświadczenia w jakich miesiącach jest najlepsza pogoda na wyjście w Tatry? W tym roku chciałem zaliczyć więcej szczytów i udało mi się pojechać tylko 2 razy bo ciągle leje deszcz na weekendzie... Jako się zajawkę złapałem niedawno to nie wiem jak to wygląda jesienią. Jest wtedy jakaś większa szansa na dobrą pogodę czy zostaje już tylko deszcz? #gory #tatry #zakopane
  • 13
@71393: Byłem teraz w lipcu i pogoda trafiła idealna lampa przez cały pobyt, ale żeby było w miarę ‚pewne’ to wrzesień i do tego już nieco mniej ludzi na szlakach
@wilhelm99 wszystkie znane mi prognozy pogody wspominały o 2 mm deszczu na przestrzeni 12h, deszcz miał zacząć się o 12. W praktyce to te 2mm spadły podczas pierwszych 10 minut a zaczęło padać o 9:30 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@71393: Dlatego nie ma co ufać pogodzie i już nigdy nie będzie to głowny czynnik przez który będę planował wyjazd w góry. Miałem wyjechać 10 sierpnia w środę, ale odwołałem, bo codziennie deszcz zapowiadali, przełożyłem na niedzielę. Potem patrzę na grupę i co chwilę ktoś dodaje zdjęcia z pięknymi widokami w czasie rzeczywistym. Wyjechałem w niedzielę i oczywiście każdy kolejny dzień miał być pełen chmur, deszczu i burz. Byłem załamany, ale
@wilhelm99 problem polega na tym że dla mnie w grę wchodzą tylko weekendy, optymalnie wyjazd jednodniowy jako że jadę z Rzeszowa. Więc muszę mieć pewność że pogoda będzie ok bo nie chce specjalnie wstawać o 3 w nocy żeby w zakopanym okazało się że jednak pogoda jest #!$%@?
@71393: a ja właśnie mam bardzo daleko i przeważnie to na tydzień, ale wolałbym jednak na takie weekendy, bo jednak po takim tygodniu człowiek jest przetyrany ;) Ale co do pogody to na Tatromaniakach możesz obserwować Rafała Raczyńskiego, on się raczej nie myli co do pogody. Tragizuje czasem, ale zazwyczaj się to sprawdza