Wpis z mikrobloga

@davoid: to nie normalne, że turnieje przed ważnym turniejem wielkiego szlema używają innych piłek. Zawodniczki w tym roku pisały petycje w sprawie piłek w turnieju np. w dubaju. Temat piłek jest normalnym tematem. Tylko w polsce ludzie tego nie rozumieją... i wyśmiewają. Rok temu turniej w Cincinnati używał innych piłek, niż w US Open. Dobrze, że kobiety walczą o swoje.
@Madziol127: Ale może bądźmy obiektywni. Napisałaś "dobrze, że kobiety walczą o swoje". Które Kobiety? Iga, Badosa, Pegula? Przecież są zawodniczki, którym te piłki leżą. Keys, zawodniczka znana z mocnego uderzenia wczoraj powiedziała, że lubi te piłki bo są szybkie. Możliwe, że Raducanu też ubiegłoroczne zwycięstwo zawdzięcza tym piłkom. Iga powiedziała, że te piłki faworyzują zawodniczki o słabszym uderzeniu. Doprawdy? USTA wprowadziło te piłki jeśli dobrze pamiętam w latach 80'. Ile od
@Aloha_from_Hawaii: Narracja o zlikwidowaniu tych piłek jest zła, jednak temat lepszego planowania już nie. Nie ma sensu grać w Australii ciężkimi piłkami, w Dubaju lekkimi, a następnie w Doha, Indian wells, Miami ciężkimi. Więcej mówiło się o tym w poprzednich latach, bo kanada miała lekkie piłki, Cincinnati i Waszyngton ciężkie i US Open lekkie. WTA powinno zrobić cały ten etap US OPEN Series tymi samymi piłkami. Nie powinno być
WTA powinno zrobić cały ten etap US OPEN Series tymi samymi piłkami


@Madziol127: Tak właśnie od tego roku jest. Jedynie turniej w Waszyngtonie jest grany innymi piłkami. Dodatkowo w Toronto również były używane Wilson US Open Regular Duty. Co za tym idzie, US Open będzie trzecim turniejem Igi z rzędu, w którym będzie grała tymi samymi piłkami:)
Nie wiem jaki kort był w Toronto, ale z tego co czytałem to kort
@Madziol127: @Aloha_from_Hawaii: Jeżeli od tego sezonu cały US Open Series grają na lżejszych piłkach, to takie marudzenie równie dobrze można sprowadzić do faktu, że po co grają przez cały sezon na rożnych nawierzchniach, jak można by było wybrać sobie jedną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja bym powiedział, że takie urozmaicenia są na plus (zwłaszcza jak są sensownie ułożone w sezonie jak z nawierzchniami), a jeżeli chce