Wpis z mikrobloga

@raul7788: jeszcze ciekawe info: jak masz jeden adres, jeden piec i złożyłeś jedną deklarację, ale masz dwa gospodarstwa domowe w obrębie tego domu to składasz dwa wnioski i zgarniasz 6 tysięcy zamiast 3. Podpowiadam, bo ktoś może nie wiedzieć.
@Kopiec-Kreta: dopisz sobie jakąś pannę. Niech z Tobą pomieszka ten miesiąc i będzie git.
Gospodarstwo domowe to nie tylko osoby spokrewnione a żyjące razem.
Na dwóch samotnych chłopów nie dadzą ale jak będzie chociaż jedna panna XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@termometr No chwilke wcześniej właśnie znalazłem te stronę i czytam. Popraw mnje jeżeli się mylę. Składałem deklaracje ceeb przez profil zaufany ojca. Dwa lata temu wróciłem i zamieszkałem ponownie z ojcem. I teraz ja mogę składać wniosek o dodatek Węglowy i ojciec też może o dodatek się ubiegać? Dobrze rozumiem?
@raul7788 cytat :W ustawie o dodatku węglowym gospodarstwo domowe definiowane jest jako:

osoba fizyczna samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe)

Chyba nawet panny se szukać nje muszę
@raul7788 jeszcze jedno pytanko. Jak część rachunków przychodzi na ojca a część na mnje to jest to podstawa do osobnych gospodarstw domowych? Sorki ze męczę tymi pytaniami ale nie sądziłem że w ogóle jest taka możliwość aby każdy z osobna się ubiegał
@Kopiec-Kreta: ja tylko podpowiadam najlepsza skuteczność.
Zawsze możesz replay wniosku złożyć. Jak dostaniesz odmowę to do 30.11 zdążysz złożyć drugi. A przecież nie musisz się z nią hajtać xd na papier tylko. Odpalisz parę stówek na bombelka i git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@astri No ten w którym mieszkam obecnie z ojcem

Przez kilkanaście lat mieszkałem w poznaniu ale przyszedł covid i się praca posypała i wróciłem na wieś i tutaj teraz mieszkam i pracuje