Wpis z mikrobloga

@lujemujedzikieweze: jak lubisz na tłusto to cała jesień przerabiałem kombinacje typu. Śmietanka 30%+ chia, śmietanka +masło orzechowe +chia ale mniej. Czasami dawałem trochę slodzidła, ale bez też spoko wchodziło
  • Odpowiedz
@lujemujedzikieweze: z własnej produkcji to można zrobić jakiś jednoporcjowy sernik na zimno (jakikolwiek nabiał - skyr, twaróg itp. zblendować, na 500 g twarogu dać 10 g żelatyny, dosłodzić słodzikiem w tabletkach rozpuszczonym we wrzątku lub użyć np. flavor drops), na wierzch np. galaretka bez cukru (Celiko lub Fitrec) albo zblendowane owoce z żelatyną. Można pokombinować z domową wersją tiramisu na biszkoptach bez cukru.

Z gotowców - deserki proteinowe bez cuku,
  • Odpowiedz
@lujemujedzikieweze: Ja jakiś czas temu robiłem coś takiego:
Około 15g białka słony karmel (od Uns) mieszałem z NIEWIELKĄ ilością mleka - tyle, żeby udało się rozmieszać to białko, czyli pewnie około 50ml. Do tego dodawałem NIEWIELKĄ ilość erytrytolu (nie podnosi cukru). Do tego mascarpone, mąka migdałowa i wiórki kokosowe. Jak robiłem rano kawę, to dodatkowo ok. 30ml kawy. Do tego wrzucałem masło orzechowe z kawałkami orzechów o smaku słony karmel.
k.....5 - @lujemujedzikieweze: Ja jakiś czas temu robiłem coś takiego:
Około 15g bia...

źródło: comment_16609187176zs2f1sptLDzNspUhj1gd0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz