Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się jak tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie wykopki wmawiały sobie że opłaty za wynajem nie wzrosną bo:
- wojna za chwilę się skończy
- Ukraińców nie będzie stać na wynajem w Polsce
- większość z nich pojedzie dalej na zachód
- będą mieszkać w obozach dla uchodźców
- kobiety i dzieci przyjechały, ale przecież wszyscy mężczyźni będą musieli opuścić Polskę i jechać na front walczyć
Wyszło, tak ze czynsze wzrosły więcej niż sam zakładałem jako praktyk xD
Już nie mogę się doczekać tego krachu, pęknięcia bańki i ogólnej katastrofy na rynku nieruchów jaką wieszczą wykopki. xD Ja tam to bym bardzo chciał coś dokupić w takich cenach o jakich marzą wykopki, ale chcieć to sobie można, czas pokaże ;)
Podstawowa zasada na wykopie. W temacie relacji męsko damskich, inwestowania pieniędzy i nieruchomości róbcie zawsze inaczej niż myśli tutejsza większość
#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wynajem #inwestycje
  • 12
@Corona_Beerus: To oczywiście bzdura, ale całkiem bym nie przekreślał wpływu Ukraińców na rynek sprzedaży mieszkań i domów. U mnie na oko 1/3 lekarzy i pielęgniarek w przychodniach i szpitalach to Ukraińcy, a lekarze ze specką na kontraktach zarabiają sporo więcej niż programiści, pielęgniarka z magistrem z ekstra dyżurami bez większego problemu wyciągnie 10k. W korpo mojej kobiety, Ukraińcy również stanowią pokaźną mniejszość, w tym na szczeblu managerskim. U znajomych z mojej
@Dusk_Forest77 pielęgniarki i lekarze z Ukrainy to jakiś kompletnie nieistotny promil wszystkich pracowników medycznych w Polsce i generalnie nikt zbyt chętnie nie chce ich zatrudniać. Ich wiedza i umiejętności nawet po magisterkach czy speckach jest niskiej jakości i potrzeba ogromnych nakładów czasu i finansów żeby dostosować ich do naszej rzeczywistości. Medycyna u nas i u nich to niebo a ziemia. Zwłaszcza rynek pielęgniarski jest przesycony, zwłaszcza po ostatnich roszadach w tabeli płac
wykopki wmawiały sobie że opłaty za wynajem nie wzrosną


@Dusk_Forest77: co?!?! przecież od samego początku i nie tylko na wykopie tylko wszędzie była panika, że te 2 mln + uchodźców musi się gdzieś podziać. Zwłaszcza jeżeli Kijów zdobędą ruscy, a wojna się przedłuży. Wymyślasz pierdoły, sama główna była zasypana informacjami o uchodźcach a cały kraj o niczym innym nie mówił a tym ile milionów może przyjechać.

A nie #!$%@?, że 'wyjadą