Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi mirki czy to jest normalne? Zawsze jak umawiałem się do dentysty na zdjęcie kamienia nazębnego to przychodziłem a oni mi go ściągali.
Narzeczona była dzisiaj z takim samym problemem, ale powiedzieli że najpierw konsultacja. No ok, niech sobie zobaczą przed ściągnięciem jak tak tego potrzebują.
Koleś oglądał, pstrykał fotki, powiedział coś o plombach, i „200 zł się należy”. Moja zonk i pyta co ze zdjęciem kamienia, a oni na to że to kolejna wizyta.
To jest normalne? Czy ja wcześniej chodziłem do jakiś nie-normalnych dentystów którzy na prośbę zdjęcia kamienia zdejmują kamień?
#stomatologia #dentysta
  • 7
@Cierniostwor: każdy gabinet ma inną politykę, jedni zaczynają od konsultacji, ja nie ruszam pacjenta zanim nie będzie po higienizacji, a niektóre robią tylko to z czym przychodzi pacjent¯\_(ツ)_/¯
@Cierniostwor: trafiłeś do normalnego demtysty, który robi wszystko po kolei, czyli najpierw porządna diagnostyka, a dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze stanem jamy ustnej, przystępuje się do zaplanowanego leczenia.

Poza tym skaling to robią higienistki, a nie dentysta.
@Raptrax: A ja wolę zobaczyć stan pierwotny, bo to jednak spora różnica czy ktoś przychodzi z 20cm warstwą kamienia i uogólnionym stanem zapalnym dziąseł czy może miał go troszeczkę w niektórych miejsach.
@Raptrax: wolę to sama zobaczyć. Poza tym pacjenci często pytają a po co, a komu to potrzebne, a ten skaling to niszczy zęby! ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Więc wolę najpierw porozmawiać, wszystko wytlumaczyć, pokazać palcem na zdjęciach ich zęby z każdej strony (to jest moim zdaniem najlepsza metoda edukacji pacjenta, co innego mu mówić, a co innego jak sam widzi) i w sumie nie muszę wtedy zbyt