Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi gdzie są te mityczne wysokie zarobki w IT - konkretnie programowanie? Pracowałem w dużych korpo i żadnego bogacza-programisty nie spotkałem, zwykłe normiki, kredyty na 30 lat na mieszkania, samochody jakieś 15-letnie fordy fiesty lub zafiry. Teraz jestem w mniejszej firmie, ale nadal tylko 10k zł brutto i pozostali w dziale podobnie, bez dużych odchyleń. Tyle samo zarabiają w księgowości, HR, logistyce. Szału w tym IT poza wykopowymi historiami nie ma, a wymagania jak na kosmonautów.

#pracbaza #korposwiat #informatyka #pytanie
  • 32
@CalibraTeam: ale tu jeszcze też wchodzi zarządzanie swoimi finansami. Znam takich ludzi w wieku np. ~40 lat, zarobki 20k+, w branży od kilkunastu lat, więc przez lata zarabiali też przynajmniej przyzwoicie. I jeździ taki człowiek starym autem i mieszka w 2-pokojowym mieszkaniu w wielkiej płycie, kupowanym w czasach gdy było jeszcze zajebiście tanio. I to nie jest jednostkowy przypadek. Co oni robią z pieniędzmi? ¯\_(ツ)_/¯
@CalibraTeam a jakie to są według ciebie wysokie zarobki? Jak ktoś jest kumaty i umie się ustawić to zarobi dużo, jak mniej kumaty albo dynamiczny to zarobi średnio
Ja nie za bardzo potrafię w negocjacje czy inne miękkie umiejętności, programistą też jakimś wybitnym nie jestem i zarabiam te 13-14k netto na uop, ja tam jestem zadowolony i dla mnie to są wysokie zarobki, w innej branży dostałbym pewnie z 3 albo 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@CalibraTeam: zasiedziałeś się w jednej firmie na 7 lat, korpo na dodatek. Dynamiczne Julki i Oskarki prześcignęły Cię w walce na wolnym rynku a sam siedzisz na UoP bez optymalizacji podatkowej... Kosztujesz swojego szefa 22k PLN. Zwiększ konkurencyjność na rynku, przejdź na B2B, reinwestuj środki korzystając z pomocy zwinnej księgowości. Bum 20k na rękę, podziękujesz za pół roku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CalibraTeam:

ciekawe gdzie, w jakiej firmie, jak przerobiłem wielkie korpo i dobre firmy i nigdy nikogo z takimi zarobkami w IT nie spotkałem


To bardzo dziwne. Jakie korpo przerobiłeś? Senior tyle zarobi z palcem w d, nawet w korpo, choć w dużych korpo nie płacą za wiele wbrew pozorom.

10 brutto mial moj kolega na froncie z pol rocznym stazem ;D


To też jest możliwe w większym mieście... Sama mam znajomego