Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z moim e46. W piątek nabijali mi klimatyzację i naprawiali cieknący płyn od spryskiwaczy. Płyn ciekł od prawej strony auta, czyli tam gdzie jest zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy. Po odebraniu od mechanika wszystko działało, z nawiewu pizgało zimnem aż miło. Pojechałem nad Odrę zobaczyć co tam się odwala ostatnimi czasy i przejeżdżając przez grząski grunt z piasku usłyszałem jakbym czymś zachaczył podwoziem. To był odgłos jakby ktoś wziął klocki drewniane do pudełka i nim potrząsnął. Dzisiaj włączyłem samochód i okazało się, że kompletnie nie działa mi nawiew, ale tak w ogóle, nic, zero. W google wszyscy piszą, żebym wymienił tzw "jeża". Na dodatek cieknie mi jakiś płyn z okolic zderzaka od strony kierowcy. Nie jestem w stanie zweryfikować jaki. Ma przyjemny zapach, jakby takiej świeżej mięty czy coś i nie ma w ogóle smaku. Porównałem to do swojego płynu do spryskiwaczy i płyn od spryskiwaczy ma bardziej intensywny zapach i po wzięciu go do ust pieni się, w tamtym przypadku tak nie było.
Płyn chłodniczy też to nie jest, bo nie ma koloru i smaku (płyn Borygo, który używam ma intensywny gorzki smak).
Olej odpada, bo przeźroczysty.
Co to może być? Martwi mnie, że to płyn od klimy mi wycieka, a on drogi jest i znowu będę musiał płacić kilka stów, za nabicie.
Jestem zielony jeśli chodzi o motoryzację, co zresztą widać po tym wpisie xd
Mogłby mi ktoś powiedzieć co to może być? Miał ktoś może podobny problem?
Załączam zdjęcie jak to wygląda

#bmw #e46 #motoryzacja
plawio - Mirki mam problem z moim e46. W piątek nabijali mi klimatyzację i naprawiali...

źródło: comment_1660414192JzwdhXv82mcQ9BIbO9PqJJ.jpg

Pobierz
  • 17
@plawio: prawdopodobnie cieknie oring w tej dyszy od spryskiwaczy, one dość często się wyrabiają. Nie wiem jak w e46 ale powinno dać się to zobaczyć od strony nadkola bez odkręcania koła.
@plawio: W dyszy jest sprężyna która cofa spryskiwacz i całość dookoła jest uszczelniona uszczelką która się potocznie nazywa oringiem bo jest w kształcie "O". Samej uszczelki nie wymienisz ale cała dysza kosztuje z 40zł.
@chilon: >Rzeczywiście naprawiali mi ten spryskiwacz świateł od prawej strony. Czyli wychodzi na to, że to płyn od spryskiwaczy, a nie od klimy xd
Dobrze myślę, że to płyn od spryskiwaczy? Bo siedzę #!$%@? i analizuję, czy to w ogóle możliwe, aby płyn od klimy ciekł xd
@plawio: W klimie masz gaz, który się ulotni wypłynąć może jedynie szczątkowa ilość oleju który smaruje układ ale to się liczy w mililitrach. Wypsikaj cały płyn i będziesz wiedział, prościej się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym raczej szukał jakiejś nieszczelności w systemie klimatyzacji skoro nabili Ci czynnik, i dalej nie chłodzi. Zresztą od tego powinni zacząć, tj. nabić system klimy azotem z barwnikiem i sprawdzić czy układ jest szczelny