Wpis z mikrobloga

Powtórzę to co napisałem wczoraj - nikt za zatrucie #odra nie odpowie. To, co miał spuścić Jack-Pol, to już dawno spuścił. Więc dowodów nie będzie. Prokuratura będzie zajmować się sprawą przez następne 10 lat, a potem umorzy ze względu na niewykrycie sprawcy.
A za rok polacy wybiorą PiS na kolejną kadencję. Taka jest smutna o tym kraju.

#polska
  • 31
@groman43: kurva każda firma która ma podłączenie do rzeki (sic!) powinna prowadzić stały monitoring zrzutu i próbki pobierane raz w tygodniu na koszt przedsiębiorcy. Jeżeli czegoś takiego nie wprowadza to proceder będzie trwał dalej.
@Sebastix nie doceniasz januszeksów. Jeśli zaczniesz monitorować jeden zrzut, to albo wybudują drugi, nielegalny, albo zaczną fałszować pomiary.
Pamiętaj że mieszkasz w kraju w którym ludzie w kopalniach potrafili specjalnie kierować strumień świeżego powietrza z wentylacji bezpośrednio na czujniki metanu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ludzie w kopalniach potrafili specjalnie kierować strumień świeżego powietrza z wentylacji bezpośrednio na czujniki metanu.

@groman43: kojarzysz jaka to była sprawa, chciałbym poczytać więcej na ten temat a nie znajduje mi nic
@groman43: Jak Niemcy podchwycą to jeszcze będziemy płacić odszkodowania bo tak unia postanowi. Swoją drogą jeśli w Polsce ktoś puścił rtęć to w sumie bym ich rozumiał. Turystyka przy odrze siada, dużo terenów skażonych, środowisko też na długo ucierpi
Powtórzę to co napisałem wczoraj - nikt za zatrucie #odra nie odpowie. To, co miał spuścić Jack-Pol, to już dawno spuścił. Więc dowodów nie będzie.


@groman43 Czysto teoretycznie, to osad na rurach wciąż jest. Doczyścić to będzie praktycznie niemożliwe. Tak więc dowody same w sobie są.
Ale wiadomo jak to w naszym wspaniałym kraju...