Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

1. Spakuj plecak i idź na nocny biwak w góry, do lasu, nad jezioro lub innego ustronnego miejsca.
2. Zrób pierogi z sezonowymi owocami.
3. Twój pierwszy raz jazdy konnej.

Wylosowałem takie cuda. Pogoda ostatnimi dniami nie rozpieszcza więc odrzuciłem 1 na start. Dane już mi było jeździć konno i fotek z tego zdarzenia raczej nie zdobędę, to też padło na 2.
Tutaj pojawiła się sprawa owoców sezonowych. Postanowiłem wybrać się wieczorową porą do somsiada na ogródek i zobaczyć, co ten sezon mu przyniósł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Truskaweczki się skończyły, agrestu nie ma, porzeczka to samo. Ale śliwka obrodziła i jabłonie pełne. Dodatkowo zajumałem 2 cukinie. Skoro już tam byłem ¯\_(ツ)_/¯

Gotowane pierogi z owocami, to u mnie zwykle kolorowa zupa. Chcąc jednak zjeść pare w całości postanowiłem użyć przepisu do pieczenia. Tak oto z mąki, masła i białego sera powstało ciasto na pierożki. Posiekane owoce zapakować w ciasto, posmarować kurzym dzieckiem i do piekarnika na 180. Czas? Nie wiem. Byle się nie spaliły (°°
Wyłożyć upieczone na suszarce do prania. Jak ktoś ma tyle klamerek, to można przypiąć. Ja nie mam, stąd obrusik. Jak wystygną, można ciumkać.

P.S. Wypalona paszcza od nagrzanej śliwki potrafi zepsuć humor.

Czas przyrządzenia: ok 1h
Kalorie: nie wiem, jeść nie pytać.
Dobre?: Pyszne!
Pobierz
źródło: comment_1660233415bt4WL5jXnlccqpLGgAlf4w.jpg
  • 1