Wpis z mikrobloga

@pwone: Prawda, znasz jeden = znasz wszystkie. Z C# jest o tyle fajnie, że z tego co widzę teraz się zrobiło spore zapotrzebowanie na programistów w tym języku.
  • Odpowiedz
@Wozyack: Z mojego punktu widzenia C to kompletny, nierozbudowany fajny język. C++ to język zaprojektowany na podstawie czegoś co już istnieje, co jakiś czas modernizowany w związku z tym zawiera tyle ficzerów, że cały język jest niespójny i przekombinowany.

Dlatego dla niskopoziomowego programowania polecam C, a dla wysokopoziomowego Java, Python, Ruby.
  • Odpowiedz
@xaxes: Używałem C, C++ i assemblera na studiach. Do tego czym się zajmuje zawodowo manualne zarządzanie pamięcią się nie przydaje. Chociaż w otarłem się o temat pisząc w Objective-C
  • Odpowiedz
MS nigdy nie zabroni, C# jest otwartym standardem.


@mathix: Nie o to chodzi.

Przy otwartym rozwiązaniu sam sobie mogę znaleźć gdzie jest błąd w języku / bibliotece standardowej .. mogę sobie nawet ten błąd poprawić.

A MS sobie może z dnia na dzień powiedzieć, że od teraz do programowania używamy innego języka / innego api i wsparcia dla przeszłej wersji nie będzie. Ja dziękuję za takie praktyki.
  • Odpowiedz
Przy otwartym rozwiązaniu sam sobie mogę znaleźć gdzie jest błąd w języku / bibliotece standardowej .. mogę sobie nawet ten błąd poprawić.


@archlinuxuser: A czy ma to sens? Robiłeś to kiedyś?

A MS sobie może z dnia na dzień powiedzieć, że od teraz do programowania używamy innego języka / innego api i wsparcia dla przeszłej wersji nie będzie. Ja dziękuję za takie praktyki.


@archlinuxuser: A czy zdarzyło się
  • Odpowiedz
@archlinuxuser: Sory ale argument jest śmieszny. Jak Oracle powie, że ma w------e w Javę to ten język też umrze (zresztą zasłużenie).

Co do C# to jest alternatywna, otwarta implementacja - Mono. Działa na Linuxach, co więcej pozwala pisać natywne przenośne aplikacje na platformy mobilne.
  • Odpowiedz
@mathix: Do Javy też masz otwarte alternatywne implementacje jak OpenJDK (może i pod banderą Oracle, ale sądzę, że jak Orcale się wypnie to ktoś to pociągnie) czy GCJ. Poza tym mówienie, że Oracle się wypnie na Javę to tak jakby mówić, że Intel się wypnie na x86.

@merqn: Zależy co chcesz robić. Chyba, że się pytasz gdzie są najlepsze zarobki. Najlepsze zarobki to znajdziesz w COBOLu przy przenoszeniu z niego na inne platformy, ale by to robić musisz być uberwymiataczem i zapotrzebowanie też jest niewielkie. Jeśli jednak pod względem tego co chcesz robić to jest całe mnóstwo do wyboru:

- systemy komunikacyjne -
  • Odpowiedz
Poza tym mówienie, że Oracle się wypnie na Javę to tak jakby mówić, że Intel się wypnie na x86.


@Hauleth: To samo odnośnie mówienia, że MS wypnie się na C#.
  • Odpowiedz
@mathix: To samo. W szczególności, że C# staje się teraz głównym językiem pisania aplikacji na Windę. Tak naprawdę to C/C++ jako języki pisania aplikacji zostały tylko w przypadku superwydajnych aplikacji (gry, antywirusy) oraz wśród Linuksowych purystów. Aczkolwiek sądzę, że i tam się to będzie powoli zmieniało (np. na Valę, choć pod przykrywką to jest dalej C).
  • Odpowiedz