Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czesc. Dziewczyna startuje od pewnego czasu w #triathlon i całkiem niezle jej idzie. Najmocniesza jest w bieganiu, plywac daje rade i pozostaje rower... no właśnie - wyścig zbrojeń.

Aktualnie startuje sobie na #szosa #triban rc500 w fabrycznym konfigu. Brakuje jej przełożeń itp itd. Generalnie forme ma dobrą, tylko najwiecej traci właśnie na rowerze. Ostatnio na1/8 IM miala srednia bodajze 33.5km/h.

Moje pytania (wiem ze to gdybanie, ale warto spytac/oszacowac) :

1. Ile zyskałaby na zalozeniu lemondki (km/h?)
2. Ile daje przesiadka na szose aero lepszej klasy? (km/h)
3. Ile daje przesiadka na rower triathlonowy? (km/h)

Pozdro :)
  • 7
@sprynek: Kiedyś robiłem takie porównania ze swoimi rowerami bo mam szosę i tt, przejechałem 50km odcinek z tą samą mocą
1. ~1km/h
2. nie wiem, ale jeżeli pozycja i koła są takie same to rower #!$%@? daje
3. 2-3km/h jeżeli przesiadka z roweru bez lemondy

mowa oczywiście o średnich prędkościach
@sprynek:
Co to znaczy ma dobre pływanie i bieganie? Jakie średnie?
Jedyne w co warto do takiego tribana dorobić to lepsze opony i koła aluminiowe nie najtańsze. Lemondka trochę da ale zmieni pozycje i może się okazać ze zrobi krzywdę.
1.Z 35 powinna jechać nawet na szosie na lemondce.
2.Szkoda kasy na pseudo aero szosy.
3. Wie jakie waty kręci? Bez tego wróżenie z fusów. Zakup TT mając słabą nogę to
@sprynek:

1. Ile zyskałaby na zalozeniu lemondki (km/h?)


Jak jedzie bez draftingu to dużo!!! W peletonie nie wolno stosować lemondki. Niby w triathlonie drafting jest zabroniony ale różne historie już słyszałem.

2. Ile daje przesiadka na szose aero lepszej klasy? (km/h)

sekundy

3. Ile daje przesiadka na rower triathlonowy? (km/h)

z roweru z lemondką, sekundy

Najpierw lemodka, potek kask aero i ustawienie pozycji.
Pomiar mocy, plan treningowy potem wymiana roweru na
@sprynek: Porównanie jazdy na tych samych zawodach w Chełmży na 1/8
- na górze przy moim debiucie tri w 2020 gdzie miałem aluminiowy rower szosowy
- na dole rok później carbonowa koza triathlonowa (na zwykłych kołach)
Trzeba do tego doliczyć rok ciężkiego treningu, jednak moim zdaniem rower tri daje wiele watów. Na mnie sprzęt i gadżety działają też w sferze mentalnej, podnoszą pewność siebie, ekscytacje co zwiększa wytrzymałość ( ͡°
Pobierz Triathlete1987 - @sprynek: Porównanie jazdy na tych samych zawodach w Chełmży na 1/8 ...
źródło: comment_16601673341HzjajM68ZoaAbi31UXDAY.jpg
@sprynek: IMO
Lemondka, kask to najlepsze inwestycja pln do poprawy prędkości.

Koła, trisuit i mega rower to najlepsza inwestycja do idei "co nie dokręcisz to do wyglądasz"
Nic takiej frajdy mi nie dało co koła z większy stożkiem ale wzrost średniej prędkości był bardzo wątpliwy.

Z mego doświadczenia dużo dał też trenażer i przepracowanie dobrze zimy tylko potem to się zwyczajnie znudziło, bo o progres coraz trudniej było!