Wpis z mikrobloga

Oszczędzanie czasu na nauce xD Kiedyś również myślałem podobnie, ale człowiek powinien cały czas napotykać różne trudności, które musi w jakiś sposób rozwiązywać. Inaczej przestajemy się rozwijać. Nie bez przyczyny USA jest obecnie najmocniejsze. Zlepek różnych ludzi przypłynął na pusty kontynent i musiał sobie wszystko ogarnąć. Z tego samego powodu ludzie którzy zostali w afryce są mniej bystrzy od europejczyków, którzy wyruszyli w podróż i musieli poradzić sobie z mrozem i zdobywaniem
Przecież to co napisał to prawda


@ItsGrN: to prawda, tylko że ograniczona jedynie do jednej strony zagadnienia. Równie dobrze prawdą byłoby, że gdybyśmy wycinali macice kobietom przy urodzeniu to ile pieniędzy byśmy zaoszczędzili na ginekologach, położnictwie, artykułach dziecięcych, żłobkach i ubrankach, nerwów i cierpienia na ciążach, czasu na wychowywaniu dzieci, zdrowia psychicznego na depresjach poporodowych i dodatkowo rozwiązalibyśmy kwestię aborcji dzielącą naród. To wszystko absolutnie prawda, tylko że co z tego
Prawole nie mogą się pochwalić własnymi osiągnięciami, to są dumni z odpowiednio uformowanego powietrza wypuszczanego z tchawicy oraz odpowiedniego majtania ozorem. xD

Tak, mowa i język to nic innego niż świst powietrza i ruchy językiem.


@PrzeKomentator: Wy nawet się nie zastanawiacie co piszecie. Język to cały formalny system porozumiewania się. Dla porównania, idiota mógłby powiedzieć, że np. granie na trąbce to tylko świst powietrza i ruchu językiem, ale inteligentny człowiek dostrzerze,
@PrzeKomentator: Koroluk chce totalitarnego rządu, który zniszczy języki narodowe. Przez zamordyzm, bo jak można inaczej "wyrugować język". Przecież nawet jak karzesz się wszystkim na świecie uczyć angielskiego czy innego esperanto od małego to nie porzucą swojego języka.

Już pal licho Polaków ale czy serio sobie wyobrażasz, że bez stosowania przemocy i przymusu Japończycy czy Chińczycy porzucą swoją poandtysiącletnią kulturę? Arabowie przestaną mówić w języku w którym spisano Koran? Więc mamy zachowywać
@Ktore_to_juz_konto:
Poza tym jaka korzyść jest z ujednolicenia wszystkiego? Ludzie są różni, maja różne kultury, sposób myślenia. Taki Japończyk, albo nie wiem myśliwy z głębi syberii albo muzulmanin z Afganistanu będzie inaczej zupełne postrzegał świat, moralność, kulturę pracy niż np. Polak. Ja nie wychowałem się w Japonii, więc nawet jakbym tam mieszkał 20 lat to nie wiedziałbym jak to jest być Japończykiem i myśleć jak japończyk. I na pewno japończyk byłby