Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi mieszkających w blokach mieszkalnych, chodzi o nowe budownictwo. Jak u was rozwiązano sprawę ładowania samochodów elektrycznych? Ktoś u was montował instalacje ładowania samochodu w garażu podziemnym czy zewnętrznym miejscu parkingowym? Wydaje mi się, że bez problemów można jedynie ładować w indywidualnym garażu "wbudowanym" w budynek na zewnątrz. Jak to u was wygląda?
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkaniedeweloperskie #motoryzacja #samochody #ev #tesla
  • 18
@villager: Czyli w ten sposób to rozwiązali. Podejrzewam, w takim razie że jakby ktoś zechciał to mógłby sobie wallboxa na ścianie puścić zatem. Rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejsze, jednak kwestie pożarowe mogą sprawic że wprowadzą jakiś zakaz ustawowy wjazdu elektryków do garaży podziemnych bo ciężko je zgasić konwencjonalnymi metodami. Jestem bardzo ciekaw jak to zostanie rozwiązane, bo jednak prędzej czy później ev zdominują ulice.
@Dusk_Forest77: zakaz ładowania w garażu i brak możliwości zrobienia własnego przyłącza. Wg informacji które otrzymała wspólnota instalacja w hali nie jest przystosowana do ładowania aut elektrycznych i może doprowadzić to do pożaru. A ze względów przeciwpożarowych zakazano wykonywania specjalnych przyłączy.
@villager: Nie, chodziło mi o to, że jak jest wspólna ładowarka mocna, to podejrzewam że i mogą zezwolić zainstalować indywidualną instalacje.
@buchowo: Wydaje mi sie, że może być tak w większości budynków mieszkalnych. Ja bardzo rzadko widziałem żeby ktoś ładował we wspólnym garażu.
@elf_pszeniczny: Zraszaczami nie zgasisz skutecznie takiej baterii, z tego co sie orientuje pojazd trzeba wkładać do zbiornika, ze specjalną cieczą gaszącą, ale moze i sa metody jak to inaczej szybko zgasić, właśnie sam jestem ciekaw.
@Szkodnik1: W Niemczech w dużych miastach już jest mnóstwo, jak wejdzie takie prawo w większych miastach, to niektórzy będą mieli mocną lipę. Chociaż tam to przy każdym markecie jest jakaś stacja ładowania.
@PandaCKratka: Orientujesz sie na czym polega to dostosowanie miejsca? Ciekawe czy chodzi o instalacje elektryczną czy coś więcej. Jeśli to nie tajemnica możesz napisać ile lat ma budynek. Wydaje mi się, że mało który deweloper do niedawna uwzględniał elektryczne ładowarki umieszczone w swoich inwestycjach.
@Dusk_Forest77: Moim zdaniem dojdzie do tego, że ludzie mieszkający w blokach i domach wielorodzinnych będą korzystali z publicznych stacji i bulili niezłą kasę za ładowanie lub z zewnętrznych ładowarek dla danej wspólnoty. Jest duża szansa, że zakaz wjazdu do garaży obejmie docelowo całą Europę, szczególnie jeśli do pożarów elektryków będzie coraz częściej dochodziło i zmotywuje to polityków do działania.
@Dusk_Forest77: U mnie deweloper mi na moje życzenie przygotował wszystkie formalności, tak abym miał przy miejscu parkingowym dedykowany licznik prądu. I do tego ładowarka. Słono sobie za to policzył, ale będzie to jedyna ładowarka na ponad 200 miejsc parkingowych podziemnych w inwestycji, więc liczę że nawet jak sam od razu auta elektrycznego nie kupię to z kimś się dogadam odpowiednio. Bo samą ładowarkę za kilka lat wymienić na nowszą to już
Pobierz
źródło: comment_1660082233qdbyFYIYDiPGYVrS83HOLd.jpg