Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@CrazyxDriver: przy kupnie jest to samo, podana cena w ogłoszeniu to x zł, a w opisie że garaż osobno płatny 50k, komórka lokatorska kolejne 50k ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście zakupy obligatoryjne
  • Odpowiedz
@Twajdy: ,,panie ja nie mam samochodu co ja mam z tym miejscem parkingowym robić?"


@CrazyxDriver: ja mam z komórką lokatorską parking, gdybym chcial to w moim bloku bym go podnajal bez problemu i by zeszlo :D nawet sam landlord to zasugerowal

ale stwierdzilem ze dla paru groszy nie bede sie wyzbywal komfortu posiadania komorki lokatorskiej....
  • Odpowiedz
@villager: same here, jeden jedyny raz zapłaciłem agentce, bo były to tylko 4 stówy, a mieszkanie było świetne.
Zupełnie nie rozumiem, za co mam płacić agencji jeżeli sam znalazłem to mieszkanie w ogłoszeniach (_ )
  • Odpowiedz
przy kupnie jest to samo, podana cena w ogłoszeniu to x zł, a w opisie że garaż osobno płatny 50k, komórka lokatorska kolejne 50k ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście zakupy obligatoryjne


@Twajdy: Tylko to się samo nakręca. Masz mieszkanie za 450k plus garaż + komórka. Chcesz za nie 520k. Cała reszta podobnych ofert stoi za 450k i - tak jak mówisz - ma dodatkowe koszty dopiero w
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl: Haha dokładnie, to wynagrodzenie biura nieruchomości przy wynajmie jest #!$%@? wysokie. Za co płacić, ze właściciel nie potrafił dwóch zdjęć do netu wrzucić? Żeby agenci jeszcze ogarniali i te mieszkania znali, ogarniali ile opłaty stoją, jakie problemy są, etc. Ale oni często to mieszkanie pierwszy raz widza przychodząc z klientem. I co, wynajmujesz mieszkanie za 3k miesięcznie na rok i masz zapłacić 3k dla agenta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasa: jeszcze jakby ten agent świadczył usługi warte zapłaty, ale zwykle to są bylejakie zdjęcia, marny opis i kiepski dostęp do oferowanego mieszkania. Za takie byleco jeszcze płacić to XD
  • Odpowiedz
@patatier: Dokładnie. Raz agenta wyruchalismy, bo chciałem mieszkanie obejrzeć w dzień wolny od pracy, jakieś gowno święto było. To nas skontaktował bezpośrednio z właścicielem, nie #!$%@? mnie jeszcze, żeby płacić za to 2k :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@polskimurarzpl: nie wiem w ogóle z jakiej okazji to właściciel przerzuca koszt agencji na wynajmujących. Przecież to jego fanaberia i lenistwo, bo mu się nie chce ogłoszenia zamieścić i otworzyć drzwi przy oglądaniu
  • Odpowiedz
jakbyś miał kilkanaście mieszkań to byś wiedział xD


@dziacha: OK, ale nadal, czemu ja jako najemca mam płacić pośrednikowi za to, że wykonał robotę, której nie chciało się wykonać właścicielowi mieszkania?
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl: Wynajmujący także ponosi koszt agencji, standardowo jest to jednomiesięczny czynsz najmu, płaci zarówno wynajmujący jak i najemca, czyli agencja w teorii zarabia 2 czynsze, ale w rzeczywistości stawki się negocjuje i agencje zgadzają się na mniej, nawet połowę czynszu od jednej i drugiej strony.

Dlaczego najemca płaci? Dlatego, że agencje nieruchomości ustaliły sobie takie zasady, a ludzie korzystający z ich usług się na te zasady zgodzili.
  • Odpowiedz
Dlatego, że agencje nieruchomości ustaliły sobie takie zasady, a ludzie korzystający z ich usług się na te zasady zgodzili.


@dziacha: Bardzo dyplomatycznie powiedziane "bo są frajerami którzy dają z siebie wycisnąć pieniądze"
  • Odpowiedz
@polskimurarzpl: Agencje nieruchomości to największy rak jaki istnieje, poza tym do #!$%@? nędzy na #!$%@? w dzisiejszych czasach kolaborować z agencjami jak można po prostu wystawić na olx za jakąś dopłatą, zeby lepiej sie wyswietlalo
  • Odpowiedz