Wpis z mikrobloga

Mirki, nie ogarniam :X

Potrzebuje pociągu z Katowic do Kołobrzegu, nigdy nie korzystałem z PKP i nie rozumiem dlaczego gdy wybiorę miasto z którego chcę jechać i docelowe a następnie przechodzę dalej to nie mam żadnych informacji?

Na tym etapie nie wiem z której stacji mam jechać i na której mam wysiąść, nie wiem jakie perony, no i mogę nie mieć miejsca siedzącego przez tyle godzin jazdy? :/

Zaczynam się martwić że nie dojadę :P

#pkp #pytanie #pytaniedoeksperta #pociagi
Pobierz Lesrley - Mirki, nie ogarniam :X

Potrzebuje pociągu z Katowic do Kołobrzegu, nigdy...
źródło: comment_1659949196jnYLvRc49Z0snppXWw5ZcI.jpg
  • 74
@Lesrley: nie czytałem całej nitki, ale generalnie na bilecie nie będziesz miał informacji na temat peronu, toru, czy sektora jaki Cię interesuje. Takich rzeczy dowiesz się z tablic informacyjnych, z komunikatów na żywo itd.
Jeszcze z takich rzeczy istotnych jeśli chodzi o wyszukiwanie połączeń na stronce pkp (co mogło być pominięte przez komentujących), to miej na uwadze, że często doświadczysz tam błędów, taki jak:
- pomyłka stacji początkowej/końcowej jaką wpisałeś -
@Benzen: ehh....jakoś olałem sprawę i nie ogarnąłem wcześniej biletów a teraz będzie musiał człowiek cierpieć. No ale z drugiej strony lipa bo kilka osób wiedziało że się wybieram pociągiem i ciężko było powiedzieć że może brakować miejsc siedzących xd

Myślałem że to tak działa że jak jest za dużo ludzi to doczepiają wagon czy coś xD
@Lesrley: A to jak nie piszą konkretnie, to chodzi o główne. Ogólnie takie intercity pociągi rzadko się zatrzymują na więcej, niż jednej stacji w mieście (tylko w tych największych miastach). Jakie perony, to się dowiesz na miejscu na stacji, a miejsca niestety mieć nie będziesz. Możesz sobie gdzieś siadać, gdzie będzie wolne (ale pewnie będzie cały pociąg pod korek zawalony), ale będziesz musiał ustąpić, gdy ktoś będzie miał miejscówkę. PKP nie
@aegispolis: Ogólnie pociągiem szybciej niż chociażby samochodem no i nie ma korków i nie trzeba martwić się o parking + droga benzyna więc ludzi pewnie będzie bardzo dużo.

No ale w takich sytuacjach powinno się podstawiać więcej pociągów chociażby bo widzę że z Katowic do Kołobrzegu są tylko dwa, jeden rano a drugi wieczorem :/
No ale w takich sytuacjach powinno się podstawiać więcej pociągów


@Lesrley: No niby tak i faktycznie też bym cisnął PKP za to, ALE...

Z drugiej strony, to jakby ludzie kupowali bilety trochę wcześniej, niż na ostatnią chwilę, to by chociaż mieli szansę zareagować i przeznaczyć więcej wagonów na ten dzień.

Chociaż czekaj, ty kupujesz na za tydzień i nie ma biletów w ogóle? No to padaka straszna xd
Sprawdź 1 klase