Wpis z mikrobloga

@michu13: Dobrze wiesz, że rolnikiem prawie nie da się zostać będąc z zewnątrz (względy formalne jak i potrzebny kapitał który liczony jest setkach tysięcy / milionach).

To bajdurzenie, że cała rodzina ciężko pracowała na ten majątek to jedno wielkie XD, bo absolutnie każdy ci powie, że na swój wielki sukces zasłużył tytaniczną pracą. Czy chcesz mi powiedzieć, że w tym kraju tylko rolnicy ciężko pracują a reszta się obija? Rolnictwo to
  • Odpowiedz
@michu13: "Chcesz płacić krus to zainwestuj parę baniek w ziemie i będziesz sobie płacić krus" - nie no XD. Rownie dobrze mozesz napisac ze jak chcesz dostawać 2k miesięcznie to daj kilka baniek na lokatę w banku, przecież to takie proste. Z resztą "normalny" człowiek nie kupi sobie od tak dzialki rolnej bo nie moze jak nie jest rolnikiem a zeby byc rolnikiem trzeba miec dzialke i kolo sie zamyka.
  • Odpowiedz
@analboss: Ale o czym Ty pieprzysz?

Dobrze wiesz, że rolnikiem prawie nie da się zostać będąc z zewnątrz (względy formalne jak i potrzebny kapitał który liczony jest setkach tysięcy / milionach).


No właśnie nie wiem. A co Ci takiego zabrania? To nie jest zamknięta grupa jak jacyś prawnicy. Jedyne co potrzebujesz to kurs R3 który robisz weekendowo w rok czy dwa i możesz już być rolnikiem - ogarniasz ziemię ( może
  • Odpowiedz
@michu13: przecież jak nie obrabiasz ziemi to nie należy Ci sie dopłata. Zazwyczaj wyglada to tak ze jakis rolnik obrabia ziemie a właściciel bierze doplate z Unii. I jakos dziwnym trafem rolnikom oplaca sie uprawiac takie pole mimo ze nie maja z tego doplat.
  • Odpowiedz
@maczeta31: no tak, napisałeś to samo co napisałem wcześniej - dopłatę powinien dostawać ten co obrabia ziemie, a w praktyce sprawa wygląda inaczej.
Jeśli jest dobra ziemia, dobry rok to opłaca się. Zamiast dopłat dzierżawa zazwyczaj jest niższa. Ale jak ziemia lżejsza i jeszcze suchy rok przyjdzie to bardzo często sezon zamknięty po kosztach.
Dzierżawy często od kowru biorą z horrendalnymi kosztami dzierżawy licząc po latach na prawo pierwokupu. W innym
  • Odpowiedz