Wpis z mikrobloga

@analboss: nie jestem rolnikiem, a co do składek to KRUS ma swoje lepsze i gorsze strony, wiadomo, że w porównaniu do ZUS są one śmiesznie małe, ale przez to emerytury są śmiesznie niskie, a jeśli chodzi o ubezpieczenie np. chorobowe to rolnik w zamian za niskie składki dostaje 20 zł chorobowego za dzień niezdolności do pracy, ale tylko wtedy gdy jest na chorobowym przez co najmniej 30 kolejnych dni, bo jak
Jak jest susza, to jest klęska i biorą odszkodowania.

Jak jest ulewa, to jest klęska i biorą odszkodowania.

Jak warunki są ok i plonów jest dużo, to cena na skupie jest mała i nie opłaca się w ogóle robić żniw/zbierać owoców, więc biorą odszkodowania.

Zawsze narzekają, idealne zajęcie dla Polaków XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak warunki są ok i plonów jest dużo, to cena na skupie jest mała i nie opłaca się w ogóle robić żniw/zbierać owoców, więc biorą odszkodowania.

Zawsze narzekają, idealne zajęcie dla Polaków XD
@depcioo: to się nazywa klęska urodzaju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@need_some: kiedyś jak pracowałem w urzędzie, przy podatkach od nieruchomości, przyszła baba i mówi że ona chce umorzenia podatku za jakąś działkę bo ona nie ma z czego płacić. Działkę dostała w spadku i nie mieszkała tam. Mówię jej że skoro Panią nie stać na utrzymanie działki, a ma Pani mieszkanie to może lepiej sprzedać działkę. "Nie sprzedam bo dostałam i jest moja."