Wpis z mikrobloga

@need_some: w większości przypadków dokładam do interesu = sam muszę coś zrobić poza leżeniem w domku i sprawdzaniem stanu konta/inwestowanie w wymianę sprzętu, który zarobił na siebie 30 razy i powinien zostać wycofany z eksploatacji 5 lat temu
  • Odpowiedz
@need_some: standardowa gadka u rolników, kiedy byś z takim nie gadał to

1. on tylko dokłada
2. nic się nie opłaca
3. tak źle to jeszcze nie było
4. będzie jeszcze gorzej

a na podwórku maszyny po pół bańki i nowy dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@need_some: Jedną rzeczą jest to, że rolnik twierdzi, że nie zarabia gdy w rzeczywistości zarabia.
Ale problemem jest to, że często ci mniejsi rolnicy jeżdżą na garbie całego społeczeństwa płacąc śmiesznie niskie podatki i znikome składki społeczne podczas gdy wyciągają z kasy publicznej pełnymi rękami.
  • Odpowiedz
@Pawel162534: Jesteś małym rolnikiem prawda?
Opowiedz ile zapłaciłeś w poprzednim roku składek na ubezpieczenie zdrowotne i emeryturę no i za hektary, będzie tego łącznie tak z 2k?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@need_some: obojętnie co złego powie się o rolnikach, to trzeba pamiętać, że to oni produkują żywność. A większość wykopków nigdy nie pracowała na gospodarstwie. Ja miałem przyjemność pomagać komuś z rodziny i uwierzcie mi, praca ciężka w cholerę.
  • Odpowiedz
@analboss: nie jestem rolnikiem, a co do składek to KRUS ma swoje lepsze i gorsze strony, wiadomo, że w porównaniu do ZUS są one śmiesznie małe, ale przez to emerytury są śmiesznie niskie, a jeśli chodzi o ubezpieczenie np. chorobowe to rolnik w zamian za niskie składki dostaje 20 zł chorobowego za dzień niezdolności do pracy, ale tylko wtedy gdy jest na chorobowym przez co najmniej 30 kolejnych dni, bo jak
  • Odpowiedz
  • 34
Jak jest susza, to jest klęska i biorą odszkodowania.

Jak jest ulewa, to jest klęska i biorą odszkodowania.

Jak warunki są ok i plonów jest dużo, to cena na skupie jest mała i nie opłaca się w ogóle robić żniw/zbierać owoców, więc biorą odszkodowania.

Zawsze narzekają, idealne zajęcie dla Polaków XD
  • Odpowiedz
ale tylko wtedy gdy jest na chorobowym przez co najmniej 30 kolejnych dni, bo jak mniej to gówno dostanie


@Pawel162534: czyli dokładnie tak samo jak osoba mająca swoją działalność i płacąca dużo wyższy ZUS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@need_some: znowu się zaczyna to pieprzenie wykopków jaki to rolnik bogaty bo mu starcza na życie. Niedawno było znalezisko o tym że liczba gospodarstw spadła o 13% od 2010. Jak tak jest różowo to czemu upadają?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak warunki są ok i plonów jest dużo, to cena na skupie jest mała i nie opłaca się w ogóle robić żniw/zbierać owoców, więc biorą odszkodowania.

Zawsze narzekają, idealne zajęcie dla Polaków XD
@depcioo: to się nazywa klęska urodzaju
  • Odpowiedz
znowu się zaczyna to pieprzenie wykopków jaki to rolnik bogaty bo mu starcza na życie. Niedawno było znalezisko o tym że liczba gospodarstw spadła o 13% od 2010. Jak tak jest różowo to czemu upadają?


@mishek: no mojemu wujkowi nic sie nie oplacalo i wszystko wyprzedal zeby miec na alkohol.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@need_some: kiedyś jak pracowałem w urzędzie, przy podatkach od nieruchomości, przyszła baba i mówi że ona chce umorzenia podatku za jakąś działkę bo ona nie ma z czego płacić. Działkę dostała w spadku i nie mieszkała tam. Mówię jej że skoro Panią nie stać na utrzymanie działki, a ma Pani mieszkanie to może lepiej sprzedać działkę. "Nie sprzedam bo dostałam i jest moja."
  • Odpowiedz