Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakieś ciekawe miejsca w Wielkopolsce do spędzenia rodzinnej niedzieli typu spacer, przyroda, widoczki ?? Jakiś mirek ostatnio polecił mi Arboretum Wojsławice i było tam cudnie, ale daleko bo 200km. Są podobne miejscówki w Wielkopolsce ?? W Wielkopolskim Parku Narodowym już byłem parę razy, ogród w kurniku też. Macie jakieś swoje typy ?? Dla większego zasięgu dodam tag #poznan
#zwiedzanie #podrozujzwykopem #wielkopolska #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@felixos: Tak, w Biskupicach masz mały klimatyczny ogród, więc fajnie można połaczyć wypad na obiad i spacer. Warto też zrobić rezerwację, bo w maju są tam komunie, a w piątki i soboty są wesela. W Dziekanowicach masz park etnograficzny, a niedaleko jest Ostrów Lednicki.
  • Odpowiedz
@felixos to jak z rodziną to np park dinozaurów w rogowie, zarwany most kolejowy na gwdzie w jastrowiu(u mnie w tle)
trochę tego jest, zależności jaki rejon głównie Cię interesuje, bo wielkopolska to dość spory kawał ziemii
  • Odpowiedz
@felixos akurat będziesz miał po drodze do biskupina, byłem kilka lat temu (w parku dinozaurów), więc nie chce się wypowiadać za czasy obecne, ale słyszałem że mocno się rozwinęli, i atrakcje dla starszych uczestników też są,
po drodze możesz odwiedzić również Cukrownie Żnin, jest odrestaurowana i dostępna do zwiedzania
  • Odpowiedz
@felixos: dorzuce jeszcze grodziska piastowskie Ostrów Lednicki (wspominany) oraz Giecz (miejsce urokliwe szczególnie wczesna jesienia). W Gieczu masz pozostałości wałów, palatium oraz rekonstrukcje osady. Ciekawe jest też grodzisko w Grzybowie koło Wrześni. W Gnieźnie z tej tematyki warto odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego oprócz oczywiście Wzgórze Lecha z katedra i Szlaku Królików.
  • Odpowiedz
@felixos: pare razy bylo wymieniane gniezno, wiec jakbys tam byl to 20km dalej masz Powidz. Mozesz tam popływać na jakis rowerkach wodnych, masz tam pare knajp i 5.5km ścieżki rowerowej z chodnikiem przy brzegu jeziora. W dodatku sporo ścieżek po lasach, kilka innych jezior w poblizu i słynny Skorzęcin, ale to mocno turystyczne miejsce, na ktore jest z jednej strony duzo hejtu, ale z drugiej strony oblegane do granic możliwości.
  • Odpowiedz
@felixos: To ja może dorzucę Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Miejsca na spacer może nie jest za dużo, ale za to możesz spotkać żywy inwentarz, a w weekendy mają miejsce imprezy tematyczne - ostatnio było bodajże wyplatanie różnych przedmiotów z wikliny.
  • Odpowiedz