Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiadomo jaka jest teraz sytuacja na rynku nieruchomości, przez co pojawia się sporo fajnych ofert. Wpadł mi w oko bliźniak w granicach miasta wojewódzkiego (ale nie żadne top miasto typu waw, krk, Wrocław, Trójmiasto, Poznań) wystawiony za 750k. Lokalizacja, metraż i układ pomieszczeń moim zdaniem bardzo ok.
Ja zarabiam na rękę miesięcznie 9500-10000 PLN, praca zdalna, wkład jaki do tej pory uzbierałem to 150k, mam 27 lat. Mieszkam cały czas w domu rodzinnym, ale chciałbym w końcu przenieść się na swoje. Jak uważacie, lepiej dalej pozbierać z 1-2 lata czy może już się decydować? Dodam tylko, że z pensji odkładam po około 7k miesięcznie, więc za te 2 lata miałbym przypuśćmy 300k i znacznie mniejszy kredyt. Z drugiej strony mamy widmo kryzysu. Jkbym się zdecydował to mam kredyt na jakieś 500k z ratą prawie 4k pln, więc to też b duże i długoterminowe ryzyko.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #finanse

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62efc695cdd8d55ea6422c84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no ja bym był ostrożny bo za chwilę możemy mieć niezłą powtórkę z rozrywki..
w 91' też były strajki antyaborcyjne. w 95 ludzie się wieszali przez kredyty i wysokie stopy procentowe... ale takie, że zmiatało z planszy nawet przy niskich kwotach.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: ile masz lat? przecież to było 30 lat temu. nie znasz osób 50-60 lat starszych, żeby zapytać? ja nie wiem czy nie czeka nas to samo. chociażby przez wakacje kredytowe. jak tego nie opanują to nie będzie innej opcji.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: , z 95 roku z kategorii ekonomia to pamiętam tylko że denominacja była i wystąpienie HGW o nowych pieniądzach. Za niska miałem świadomość. Pamiętam, ale nie potrafię tego umiejscowić w czasie, że reklamy mieszkań w gazetach podawały cenę za metr w $$. Serio był jakiś problem tego rodzaju? Zarzucisz jakimś artykułem?
Z wieszania to ok, pamiętam że był pierwszy krach na GPW i wtedy sporo ludzi popłynęło mocno. Ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli faktycznie potrzebujesz swojego lokum to bierz, ale jeżeli masz miejsce dla siebie w domu rodzinnym i normalnych rodziców to po co tracić tyle hajsu na kredycie? Za same odsetki to możesz na spoko wakacje pojechać czy samochód sobie kupić.
  • Odpowiedz