Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eric2kretek: chyba Ci mama zakupy robi XD cen w sklepach nie widziałeś czy przeliczasz na zasadzie "no mąka 3zł ale tu potrzeba 1 szklanke to w sumie 0.75zł"? Nie wiem jak u Ciebie ale normalnie w sklepach nie sprzedają takich śmiesznych ilości i nawet jak wykorzystasz 1gram drożdży to i tak musisz zapłacić za całą paczke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Jak Ci się uda zrobić
  • Odpowiedz
@whoru: i spoiler będzie tylko gorzej, dużo gorzej, za chwilę takie ceny będą za zrobioną w domu margarite a na ceny w restauracji nie będziesz narzekać bo zostaną zamknięte ()
  • Odpowiedz
@whoru: ostatnio byłem w okolicach gór i byłem w szoku, jak tanio można zjeść w okolicznych restauracjach.

Naprawdę dobre miejsca (nie bary mleczne czy bistro, tylko ładne dobre resto) za obiad dwudaniowy dla 3 osób plus picie zapłaciłem ok 100zł, myślałem, że się jebnęli na kasie. Kilka miejsc, duże porcje, mega smaczne, różne dania.

Potem powrót do Krakowa i w podrzędnym barze zupa + kotlet + kola i wyszło 60zł
  • Odpowiedz
Ps. Jak Ci się uda zrobić zjadliwą picke za 4zł np. Margarite 30cm to daj znać

chyba Ci mama zakupy robi XD cen w sklepach nie widziałeś czy przeliczasz na zasadzie "no mąka 3zł ale tu potrzeba 1 szklanke to w sumie 0.75zł"?


@MrFisherman: kilo mąki + hydro 65% to 6 placków po 270g idioto XD Pizzeria tez kupuje szklanke mąki na jedną pizze i dlatego bierze 60zl z dowozem?
eric2kretek - > Ps. Jak Ci się uda zrobić zjadliwą picke za 4zł np. Margarite 30cm to...

źródło: comment_1659940775deCucqIkcgV4SOhMUSFfZn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eric2kretek: tak pizzerie dodwyższają ceny bo tak im się podoba a nie dlatego, że jest inflacja + wysokie koszty benzyny i mediów na utrzymanie lokalu. Co za człowiek. Na złość Ci podwyższyli cene picki do 60zł żeby pokazać że Cie nie stać xd

Nadal czekam na przepis dla typowego kowalskiego gdzie sobie zrobie picke za 4zł. Mi się osobiście i tak nie bedzie chciało tego robić bo mogę sobie zamówić
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Ja zaczalem robic pizze bo jakosc lokali w mojej okolicy jebla do poziomiu smietnika zanim jeszcze ceny wywalily 3x w gore a dowozy wynosily srednio 2.5h XD

Place za dobra pizze w knajpie wysoka cene jezeli skladniki i jakosc tez sa takie

A przepis dla kowalskiego? Luksusowa 500 hydro 62% gram drozdzy pol puszki pomidorow i pol mozarelli XD Tanio i lepsze od 80% knajp januszy. Myslisz ze uzywaja
  • Odpowiedz
@eric2kretek: burger, jeśli masz dobrą bułkę - a o to niestety ciężko - to chyba najłatwiejszy do odtworzenia fastfood. Od czasu jak ceny zwariowały sporo ulubionych rzeczy nauczyłem się robić sam - burrito, burgery, kebaby, chińczyki, hindusy itd. Wkład pracy jest relatywnie niewielki, a cenowo wychodzi naprawdę tanio. Lubię krewetki, zamawiałem na wynos. Ostatnio cena za 6!!! krewetek w maśle i białym winie to z dowozem 52 zł. Za 40
  • Odpowiedz
@classsic: Też męczylem prawie pól roku wiele dań z kilograma krewetek za 70zl i sie nie chcialy konczyc XD Do tego buliony z pancerzy i odpadkow dochodzily

Za 40zl dostalem raz miseczke jak dla bobaska tajskiej kokosowrj zupy z 5 sztukami takich srednich krewetek to myslalem ze padne ze smiechu w tej knajpie XD
  • Odpowiedz
@eric2kretek: sporo dań da się zrobić za 1/4 ceny w domu, ale trzeba ruszyć się i zacząć gotować. Dla mnie taką motywacją była cena. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, że pomimo, że nas stać, to jeden i drugi stwierdził, ze ceny są już tak napompowane, że trzeba było powiedzieć, dość.
  • Odpowiedz