Wpis z mikrobloga

gdyby kogoś interesowało, co się stanie po połączeniu saważa edt z ambroxanem oraz z iso e super.

3 strzały saważa i na to 3 strzały ambroxanu. Saważ zrobił się mniej słodki, ale jednocześnie bardziej słodki, ale w takiej formie wytrawnej (?), podbiło ten element zapachu "prania". Nie wiem, jakoś tak zrobił się bardziej "niebieski".

3 strzały saważa i na to 3 strzały iso e super. Saważ w pierwszej kolejności zrobił się świeższy, po czym jest słodycz. Takie połącznie bardziej na wniosnę/lato.

W obu przypadkach jest to połączenie przyjemne, nie ma smrodu

#perfumy
  • 23
@Nitro_Express: to potrzebne globale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Szeroki_Mentzen: need globale. Wczoraj użyłem abroxanu po kilku miesiącach maceracji. Kilka strzałów na zewnętrzną stronę przedramienia i zapach wyraźnie dochodził do nosa nawet po 5h, a stężenie nie jest jakieś duże, bo dałem jakoś 3g ambroxanu na 100 ml alkoholu.

Wstępnie mam wrażenie, że iso e super zwiększył trwałość zapachu, że się tak szybko nie ulatnia. Ambroxan chyba
@Szeroki_Mentzen: właśnie się zdziwiłem, bo czysty ambroxan miał lepszą trwałość niż zmieszany z saważem xd

teraz jest 19;30. Saważa z ambroxanem ledwo czuć po przyłożeniu nosa do skóry.

Saważa z iso e super normalnie czuć z 15 centymetrów i to dość wyraźnie.

IMO, iso e super dobrze współgra z saważem. Pewnie podobne efekty będą ze wszystkimi niebieskimi zapachami z ambroxanem.
edit:

godzina 22

saważ z ambro już na oparach
saważ z iso e jeszcze jako tako daje ledwo radę, ale niedługo będzie słabo.

IMO. Iso e super zwiększyło trwałość saważa o około 2h.
@SlepyBazant: bo ambroxan owszem zwieksza trwalosc, ale zalezy od dawki - ma longevity 400h na pasku w stezeniu 100%, izo e super ma 168h.
Jesli dodasz za duzo nut bazy (400h) to zapach bedzie mniej trwaly, bo bedzie za ciezki, molekuly nie beda mialy sily sie unosic powiedzmy kolokwialnie. A nity Midowe (168h) moga zwiekszyc z kolei parametry nieznacznie. Mam nadzieje, ze trzymasz IFRE i wiesz, ze iso e super, timbersilk
bo ambroxan owszem zwieksza trwalosc, ale zalezy od dawki - ma longevity 400h na pasku w stezeniu 100%, izo e super ma 168h.


@okboomer888: tak, właśnie takie miałem dzisiaj spostrzeżenia :D

ambroxan zwiększył trwałość dość długo, ale zapach się po prostu jakby "tlił".

IMO iso e super zwiększyło projekcję i trwałość. Jak dzisiaj zarzuciłem globala z takim połączeniem, do zapach projektował ok. 5h, że sam go czułem.

Dodatkowo zrobiłem test na
Ogolnie wlasnie robienie perfum na tym polega, zeby zlapac balans miedzy nutami bazy i mid i glowy, bo jesli dasz za duzo bazy zapach moze i bedzie trwaly, ale bardzo bliskoskorny, najwiecej parametrow daja imho zapachy mid, proszki daja sillage(zwykle baza) a aldehydy i niektore skladniki top oraz base to top ogolnie potrafia zwiekszac sillage i projekcje
@SlepyBazant: w takim razie dales 50% iso e super w koncentracie - 2.5x wiecej niz maksymalne dopuszczalne stezenie xD do tego nie wliczyles, ze iso e super juz moze byc w perfumach. Ogolnie koncentrato perfum podrecznikowo do obliczania to 20ml na 100ml. Jesli dales 10ml iso e super to dales 50% koncentratu - zastrzezenie max jest do 20%.
Iso-e-super i hedione lub mieszanka 1:1 hedione i hedione hc dodaje sie czesto do perfum, zeby zwiekszyc parametry i ma to jakies efekty - wg mnie moze z 20% wieksze parametry.

Ale trzeba trzymac normy IFRA xD to jednak sa srodki, ktore sa szkodliwe