Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
2022 rok a chłop kosi kombajnem który wyprodukowali w czasie kiedy

- obchodzono tysiąclecie państwa polskiego
- człowiek nie chodził po księżycu
- nie było festiwalu Woodstock
- nie było praskiej wiosny
- nie było wojny sześciodniowej i wojny jom kippur
- Martin Luther King i Zbigniew Cybulski jeszcze sobie żyli
- Amerykanie nie przegrywali w Wietnamie

#rolnictwo #zalesie #wies i #przegryw
Pobierz
źródło: comment_1659814009iErIXQoq0SOfAXjY9xMYxl.jpg
  • 13
@Wiraway: jak to jest możliwe ze nadal polskie rolnictwo funkcjonuje dzięki maszynom wyprodukowanym za komuny? Niby się mówi że za komuny nic nie było nic nie umieli zrobić sprzęt produkowany to był szajs bez porównania z zachodnim, a minęło 30 lat i ciągniki które były produkowane w latach 70 dzisiaj nadal kosztują na olx 15 tys złoty czy nawet 30 tys. Jak to jest w ogóle możliwe?
@Positano1: gówno prawda łamana przez bzdury. Wszyscy wielkoobszarowi rolnicy mają zachodni sprzęt, czy tam niezachodni ale wysocewydajny.
Na Bizonach jadą średni rolnicy i to zdaje egzamin. Ja sam tak jade NewHollandem czterdziestoletnim i nikomu praktycznie nie kosze.

Oczywiście dużo jest starych ursusów i jeszcze długo będą, ale one nie robią makro-roboty.
Ceny są z dupy nikt tego nie kupuje. Mam nadzieje że wyjaśniłem, bo bez sensu dłużej pisać po raz kolejny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Positano1: co do ciągników to po prostu brakuje alternatywy dla starych ursusów o małej mocy. Nawet jeśli chciałbyś kupić coś nowego, to masz do wyboru chińszczyznę która się rozleci od kopnięcia. Lepsi producenci nie bawią się już poniżej 80 KM. A nawet za chińczyka trzeba dużo zabulić.