Wpis z mikrobloga

#prawobudowlane #budownictwo #kiciochpyta
Mirki, mój sąsiad rozbudowuje budynek ze ścianą w linii granicznej. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni pozwala mu na to. Zastanawiam się jednak, jak jest z roślinnością po mojej stronie? Zakładam, że będę musiał wpuścić budowlańców na swój teren, spoko. Ale przy granicy działki mam w tym miejscu krzewy owocowe - czy powinienem jakoś zastrzec/zażądać w starostwie, żeby nie uległy one uszkodzeniu?
  • 7
@elperson: ojej, wiadomo, że z nim rozmawiałem, jest tak "złotousty", że według jego zapewnień nawet kropelka tynku nie zostanie na mojej stronie;-). Ale to 80-latek, który dopiero kupił tę posesję, nie znam go, a mnie serio interesuje zachowanie tych krzewów, a nie potem chodzenie po sądach po zadośćuczynienie.

@S_____: Tak zrobię, chyba lepiej zgłosić zastrzeżenie (?) do starostwa, że w ogóle te krzewy są i mi na nich zależy, żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kot_do_drzwi: https://www.budnews.pl/wejscie-na-sasiednia-dzialke-w-czasie-budowy-czy-sasiadowi-nalezy-sie-rekompensata/

Wejście na teren sąsiedniej działki za zgodą jej właściciela, albo na mocy decyzji organu, nie oznacza, że inwestor może naruszyć substancję sąsiedniego budynku, lokalu, albo obiektów znajdujących się na działce. Inwestor może wykonać tylko prace dotyczące jego budynku. Nie może usprawiedliwiać się tym, że uszkodzenia pojawiły się w związku z pracami budowlanymi, na które otrzymał zgodę.


Generalnie nie musisz wydawać zgody na wejście na teren, sąsiad może kopać się