Wpis z mikrobloga

Witam! Dziś osiągnąłem swój długo oczekiwany cel: Waga 70 kg przy wzroście 176 cm. Było w sylwestra 2020/2021 117 kg BTW. Jest to trochę kamień milowy, tym bardziej, że już wcześniej taka była, tyle że lekko mówiąc się zapuściłem ostatnimi miesiącami nawet do 75 kg. Przy endomorficznej budowie organizmu (czytaj: łatwość w nabieraniu tkanki tłuszczowej i trudność w nabieraniu masy mięśniowej. Niektórzy napiszą, że mięśniową endomorficy nabierają łatwo. Cóż, w moim przypadku co do tego drugiego się nie zgodzę) i ogromnym apetycie nie było łatwe. Ostatnie dni naprawdę ledwo żyłem i jazda na rowerze oraz trening siłowy były naprawdę wyczerpujące. Mimo to, dałem radę. Pytanie teraz co dalej? Ja bym po prostu dalej się trzymał diety 1900-2300 kcal dziennie, niskotłuszczowej i wysokobiałkowej i zobaczył co będzie dalej. Ostatnio za bardzo obciąłem kalorie, ale chciałem przez ostatni tydzień dość szybko osiągnąć efekt. Może nie rzucić się na "hurra" na 2300 kcal ale stopniowo powiększać kalorykę do mojego normalnego poboru przez kilka dni.

Dodam, że dieta keto na mnie nie działa, jestem endomorfikiem w cholerkę i jeszcze trochę. Tłuszcz nabieram błyskawicznie, masę mięśniową powoli, mam ogromny apetyt, trudno mi wytrzymać nawet na 2300 kcal dziennie, mam siedzącą pracę i gdy się nie ruszam to waga w najlepszym wypadku stoi w miejscu. Nawet gdy zjem poniżej mojej kaloryki ale pomylę makro i zjem za dużo tłuszczu to i tak waga pójdzie nieco w górę.
#dieta #mikrokoksy #odzywianie
Pobierz GekonZYoutubea - Witam! Dziś osiągnąłem swój długo oczekiwany cel: Waga 70 kg przy wz...
źródło: comment_1659583688yBHnkO5STBaSOSMJod6uf1.jpg
  • 29
@GekonZYoutubea: za duży plus¯\_(ツ)_/¯, ja na masie przybierałem ok 200g tygodniowo. Ważę się codziennie i wyliczam średnia tygodniowa. Jak były święta, czy wakajki to dochodziłem do 1kg miesięcznie czyli ok 250g tygodniowo. Dzięki temu nie zalałem się a najdłuższa masę ciągnąłem 11 miesięcy xD