Wpis z mikrobloga

Witam! Dziś osiągnąłem swój długo oczekiwany cel: Waga 70 kg przy wzroście 176 cm. Było w sylwestra 2020/2021 117 kg BTW. Jest to trochę kamień milowy, tym bardziej, że już wcześniej taka była, tyle że lekko mówiąc się zapuściłem ostatnimi miesiącami nawet do 75 kg. Przy endomorficznej budowie organizmu (czytaj: łatwość w nabieraniu tkanki tłuszczowej i trudność w nabieraniu masy mięśniowej. Niektórzy napiszą, że mięśniową endomorficy nabierają łatwo. Cóż, w moim przypadku co do tego drugiego się nie zgodzę) i ogromnym apetycie nie było łatwe. Ostatnie dni naprawdę ledwo żyłem i jazda na rowerze oraz trening siłowy były naprawdę wyczerpujące. Mimo to, dałem radę. Pytanie teraz co dalej? Ja bym po prostu dalej się trzymał diety 1900-2300 kcal dziennie, niskotłuszczowej i wysokobiałkowej i zobaczył co będzie dalej. Ostatnio za bardzo obciąłem kalorie, ale chciałem przez ostatni tydzień dość szybko osiągnąć efekt. Może nie rzucić się na "hurra" na 2300 kcal ale stopniowo powiększać kalorykę do mojego normalnego poboru przez kilka dni.

Dodam, że dieta keto na mnie nie działa, jestem endomorfikiem w cholerkę i jeszcze trochę. Tłuszcz nabieram błyskawicznie, masę mięśniową powoli, mam ogromny apetyt, trudno mi wytrzymać nawet na 2300 kcal dziennie, mam siedzącą pracę i gdy się nie ruszam to waga w najlepszym wypadku stoi w miejscu. Nawet gdy zjem poniżej mojej kaloryki ale pomylę makro i zjem za dużo tłuszczu to i tak waga pójdzie nieco w górę.
#dieta #mikrokoksy #odzywianie
Pobierz GekonZYoutubea - Witam! Dziś osiągnąłem swój długo oczekiwany cel: Waga 70 kg przy wz...
źródło: comment_1659583688yBHnkO5STBaSOSMJod6uf1.jpg
  • 29
@dr_getsome: śmieszkuj, ale biologicznie jest to możliwe. Najlepszym dowodem są początkujący, którzy tak mają. Jeśli umiesz progresować na deficycie to co za problem? Najlepiej to wychodzi na koksie jak masz hormony podbite, no ale śmieszkuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo to nie woda z cukrem, że energia będzie od razu dostępna, ale ta energia jest.

Gdyby tak nie było, to schodząc poniżej BMR powinieneś teoretycznie umrzeć, bo
@Kiedysbedeczerwonka: no tak, jest to biologicznie możliwe, badania dowodzą ze działa u mocno początkujących. Tyle tylko ze spłyciłeś ten temat maksymalnie, pisząc że do budowania mięśni wystarczy żeby ćwiczył siłowo będąc w deficycie. Zrobi jakiś lekki progres, nie będzie zadowolony z efektu a potem taki ktoś pisze ze nie ma genetyki. Kiedy poprostu nigdy ciężko nie trenował na plusie. Aha, jeszcze ten progres na deficycie to przedewszystkiem adaptacje układu nerwowego. No
@dr_getsome: nie no ja się zgadzam, że lepiej na + kalorycznym, bo masz więcej energii i chęci, i samych kalorii szybciej dostępnych. Ja się z Tobą zgodzę, że progres będzie #!$%@? na deficycie, ale jest możliwy.

Z koksem to był przykład, że możesz mieć kalorie na minusie i progresować. Przecież od teścia nie przybędzie kalorii. Wydaje mi się, że myślimy podobnie, tylko rzeczywiście, spłyciłem temat mocno
@GekonZYoutubea: Gratulacje, szkoda że tak wcześnie rano wrzuciłeś wpis bo więcej osób by go mogło zobaczyć później. Obecnie jestem na początku drogi, którą odbyłeś. Mam podobny problem co do tłuszczyku, ale potrafię zjeść mniej niż 2200 i być pełnym.
Dodam, że dieta keto na mnie nie działa


@GekonZYoutubea: Jak można w ogóle próbować takich diet, przecież wszystko się rozchodzi o ilość kalorii w ciągu dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej normalnie, zdrowo i odpowiednia ilość kalorii do zapotrzebowania i będzie super.
@Kiedysbedeczerwonka: po pierwsze to zależy od budowy ciała i trybu życia, skoro op miał w pewnym momencie te ,117 kg to był po prostu typowym kanapowcem z zerowa aktywnościa. On ma zero mięśni jakichkolwiek. Bez porównania do osoby która np była trochę podlana ale w dzieciństwie czy za nastolatka coś tam trenowała niekoniecznie siłowo ale np piłkę nożną,takim to wystarczy się dociac i już ludzie będą gadać, że widać że coś