Wpis z mikrobloga

Mirki, robię listę podsumowującą marnotrawienie i wyrzucanie pieniędzy przez PiS, licze, że pomożecie uzupełnić. Oto co mam do tej pory:

- 5,5 miliona złotych na 'maseczki z Antonova'
- 7+ milionów złotych na miesięcznice smoleńskie
- 10 - 50+ milionów złotych wydane na promocję różnych inicjatyw przez KPRM (KPO, NowyŁad itp)
- 20-50 milionów złotych wyrzucone przez Polską Fundacje Narodową w błoto
- 28 milionów złotych dofinansowania z MSZ rozdane kumplom Waszczykowskiego
- 33 miliony złotych z funduszy przeznaczonych wsparcie ofiar przestępstw przewalone przez CBA na inwigilacje
- 70 - 250 milionów złotych utopione przez rząd w ElectroMobility Poland / IZERA
- 70 milionów złotych na wybory organizowane przez Sasina
- 80 milionów złotych zł za zerwanie kontraktu z AIRBUSem
- 250+ milionów złotych kar za Turów
- 320+ milionów złotych na Rydzyka podarowane przez Szydło i Morawieckiego
- 400+ milionów złotych przewalone przez KPRM w 2022 r. (mniej więcej o tyle wzrosły jej wydatki w porównaniu do 2021)
- 500 milionów złotych na Fundacje Czartoryskich
- 800+ milionów złotych na budowę lotniska w Radomiu (które już raz zbudowano, otwarto, a potem zamknięto i rozebrano)
- 900 milionów złotych kar za Izbę Dyscyplinarną
- 1-1,5 miliarda złotych na Ostrołękę C
- 2 miliardy złotych wydane przez MON na zakup 3 samolotów VIP bez przetargu
- 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne Kurskiego
- 4 miliardy złotych na SKOKI senatora Biereckiego
- 700+ miliardów które nigdy nie dotarły z UE dzięki Zero

#palhajs #pisukoryta #bekazpisu #sasin #morawiecki #kaczynski #pieniadze #aferypis #takaprawda #takasytuacja #gospodarka #finanse #finanseirachunkowosc
  • 37
nie wiem, czy marnotrawienie, ale o wiele większym skandalem niż te wszystkie razem wzięte jest pompowanie zadłużenia poza budżet państwa, cholera wie ile miliardów długu namietli pod dywan.


@crimson_fckr:
- 260 mld zł wynosi różnica między państwowym długiem publiczny raportowanym przez GUS i EUROSTAT (na 2021)
A dwa ze hajs na lotnisko poszedl nie z budzetu tylko ze spolki PPL


@Mav: właścicielem Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPPL) jest Skarb Państwa. PPL to podmiot podległy, nadzorowany i objęty nadzorem właścicielskim Ministerstwa Infrastruktury - wiec nie jest to prywatna firma, która robi co chce za swoje pieniądze, co więcej jest ona dotowana w razie potrzeby przez budżet, np. w 2020 dostali 130 milionów pln od rządu. W 2021 r.
@rol-ex: 90 mln cebulionów to koszty "operacyjne" CPK (za 2021(
370 mln zł na respiratory
900 mln zł na "reformę" oświaty (likwidacja gimnazjum)
Podwyżki dla polityków: dla posłów i senatorów oznacza 1000 złotych brutto podwyżki, dla prezydenta 2000 złotych brutto, dla marszałków 1600, dla ministrów 1400, a dla wiceministrów 1250 złotych brutto.
13 mld cebulionów na trzynastki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rol-ex: czy mogę zaproponować przeliczenie sumy tych kwot na szacunkowe ceny jakichś istniejących rzeczy? Nie wiem, ile elektrowni jądrowych można by za to wybudować, lotniskowców kupić, rakiet SpaceX albo czegoś co nie będzie tylko liczbą pierdyliard gorylionów.
@unfolding: uwzględniłem listę 100afer
@lifapek: @utrOne: dodam chociaż się boję, poniżej mały fragment opracowanych danych

- 5 milionów złotych kosztował zakup polskich flag dla sołtysów z okazji święta Wojska Polskiego sponsorowany przez KPRM
/ https://tvn24.pl/polska/flagi-narodowe-dla-solectw-kontrowersje-dotyczace-przetargu-centrum-informacyjne-rzadu-komentuje-5864247
- 5,5 miliona złotych kosztował zakup bezużytecznych maseczek przez MZ Łukasza Szumowskiego od swojego kolegi Łukasza G. i jego rodziny
/ https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-ministerstwo-zdrowia-kupilo-maseczki-za-ok-5-mln-zlotych-donosi-gw-lukasz-szumowski-komentuje-4581554
- 5,5 miliona złotych na jacht I LOVE POLAND wydane przez Polską