Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Chyba jestem zgubiony. Nieironicznie zacząłem słuchać dr Piotra Napierały. W wielu kwestiach się z nim nie zgadzam, ale jest dobrą odskocznią od tych wszystkich Bartosiaków i Zychowiczów wyolbrzymiających potęgę Chin i Rosji, a umniejszającym USA i reszcie państw Zachodu. Druga sprawa jest zdeklarowanym liberałem i ateistą, który podobno w przeszłości głosował na PiS XD

#napierala #chiny #tajwan #rosja #wojna #bartosiak #zychowicz
  • 9
@PiSudczyk: Napierała często ma rozsądne i racjonalne podejście, warto mieć na uwadze, że często to bardziej publicysta niż naukowiec/historyk, ale nie da się ukryć, że ciekawy głos.

Niestety tworzy sobie syndrom oblężonej twierdzy - ja vs oni, "moi wrogowie", wieczne szukanie wrogów, argumenty ad personam, często gdy mówi o faktach to tak naprawdę są jego opinie, "ja mówię prawdę" itp.
@Maravich44: Przecież Napierała to jest pracownik naukowy i wykładowca historii z tytułem doktora, a nie żaden publicysta xD To właśnie Zychowicz jest publicystą. Ponadto Napierała jeszcze z 12-13 lat temu był współpracownikiem niszowych środowisk znajdujących się mocno na prawo od PiS, takich jak Klub Zachowawczo-Monarchistyczny XD
@kilemile: Jak wiem jaki on ma tytuł, ale jak się zagłębisz w jego twórczość to zobaczysz, że często daleko tej twórczości do naukowego podejścia a jego styl jest dużo bardziej publicystyczny. I tu nie chodzi mi o skomplikowane słownictwo ale np. krytyczne podejście do źródeł, czasami brak szerszego kontektstu itp, źródłami na które się powołuje często jest literatura popularnonaukowa, subiektywne podejście do tematów itp.

Zychowicz ostatnio pełni rolę konferansjera, dziennikarza, głównie