Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: Dla mnie to oddanie szacunku wszystkim tym, którzy chcieli zawalczyć o przyszłość swoją i następnych pokoleń. Dla mnie "Godzina W" to moment hołdu dla poległych nie tylko w powstaniu, ale też podczas całej okupacji.

Nikt nie świętuje powstania, oddajemy szacunek tym, którzy choć na chwile chcieli poczuć się wolni i poświęcili wszystko w tym celu.
Dla mnie to oddanie szacunku wszystkim tym, którzy chcieli zawalczyć o przyszłość swoją i następnych pokoleń. Dla mnie "Godzina W" to moment hołdu dla poległych nie tylko w powstaniu, ale też podczas całej okupacji.


@parooow: i to rozwalając własną stolicę i struktury dla nowego okupanta

Nikt nie świętuje powstania


@parooow: nie wcale

oddajemy szacunek tym, którzy choć na chwile chcieli poczuć się wolni i poświęcili wszystko w tym celu.


@
@parooow: a mnie #!$%@? ze syreny wyja w calej polsce z tej okazji. Niech sobie wyja w Warszawie tylko. Gdyby to wycie mialo byc holdem dla wszystkich poleglych w okupacji to by wylo 1 wrzesnia a nie sierpnia. Czy zabici na Westerplatte, w Katyniu albo w Auschwitz sa mniej wazni niz powstsncy Warszawsxy?
a no bo ty byłeś na wojnie i wiesz jak byś postąpił. Wolałbys czekać albo walnąć samobója widząc jak twoi bliscy umierają, przecież wiadomo że wiesz i czujesz lepiej


@Ogorek95: przecież dzięki powstaniu umierali znacznie szybciej¯\(ツ)_/¯ jakby się dało to rodzinę bym wywiózł z miasta i to przed powstaniem dziadków na przykład¯\(ツ)_/¯
gówno byś zrobił mądralo xD


@Srasklacz: nie chwal się swoimi osiągnięciami, bo masz nick dosłownie adekwatny. "Bohater" co własną rodzinę by narażał na śmierć, dla mnie jesteś przynajmniej dzbanem jak nie mordercą. Trudno też "nie wiedzieć", kiedy front się zbliża. Ty byś nic nie wiedział, bo w wyborczej nic by o tym nie pisano, tylko o zwycięstwach Niemiec byś czytał¯\_(ツ)_/¯
@Kaczypawlak: Tak tak, Niemcy ostrzeliwują z samolotów uciekających ludzi z miasta, każdy pretekst dla Niemców był dobry do dotkliwego pobicia spotkanych na drodze Polaków, a ty chcesz uciekać z miasta podczas powstania. A co do wyborczej, to coś ci się w głowie pomieszało, bo takiego ścieku nie czytam i nie wiem skąd to wywnioskowałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@parooow: Po prostu porównywanie Westerplatte z Katyniem czy Oświęcimiem pokazuje że historii się uczyłeś z wiersza Gałczyńskiego