Wpis z mikrobloga

"Model ma 192 cm wzrostu i ma na sobie rozmiar M"

Też Was wkur*iają te złote rady w e-sklepach, które nigdy nie oddają rzeczywistości? Też mam 192 cm i w życiu nie zmieściłbym się w nic, co ma rozmiar M (waga w miarę normalna dla wzrostu - 95 kg). Jakieś debile to sugerują. Potem zamawiam L, no bo jak ktoś się zmieścił w M to na pewno będzie dobra, a tu #!$%@?, za ciasne.

#zalesie ##!$%@? #modameska #moda #ubierajsiezwykopem
  • 70
  • Odpowiedz
@JMorrison: każdy jeden model nosi M, bo nikt nie będzie tego ustalał przy kilkuset ciuchach w sklepie i łańcuchu 20 osób od sesji do sklepu a jak masz te 192 dłużej niż tydzień to chyba powinieneś na zdrowy rozsądek składać, że w M raczej nie wejdziesz, nawet mając 50 cm w pasie
  • Odpowiedz
@Warzywo: Tak zakładam - zgodnie z tym, co napisałem, zamówiłem L. Co nie zmienia faktu, że te rady są bezwartościowe dla konsumenta, a nawet wprowadzają w błąd.
  • Odpowiedz
@JMorrison: Miałoby to sens, gdyby pokazali kilka modelów/modelek z różnymi sylwetkami. Co mnie obchodzi, że modelka ma 175 cm wzrostu jak ja tyle nie mam? Co mnie obchodzi, że modelka, która ma płaskie cycki ma rozmiar S stroju kąpielowego, jak ja mam większe i jak mam po zdjęciu ocenić ile razy są one większe? No i te rozmiary przecież nie idą proporcjonalnie. Nawet kiedyś poszalałam i zaczęłam korzystać z tabelek
  • Odpowiedz
@JMorrison: mnie to wkurza zawsze, bo jestem wysoka i 90% ciuchów jest na mnie za krótkich. Więc jak widzę "modelka ma 178 cm wzrostu i ma na sobie rozmiar S" to sobie mówię "zajebiscie, ma sukienkę przed kolana, moje 5 cm więcej nie zrobi takiej różnicy". Zamawiam i oczywiście przychodzi sukienka ledwo zakrywająca tyłek
  • Odpowiedz
@not_me: @Limonene: no właśnie z tymi rozmiarówkami to w ogóle jest patologia. Czasami bierzesz z tego samego sklepu 2 różne modele koszulek i leżą zupełnie inaczej. Gdyby były takie same to człowiek by się nie zastanawiał po 100x i zamawiał przez internet częściej.
  • Odpowiedz
@JMorrison: @Limonene: Ja mam 153 cm, znaczy sekcja dziecięca welcome to xD Jakiś czas temu, zalando wprowadzilo kategorie "petite", dla takich karłów jak ja. Widzę "modelka ma 162 cm nosi S", ok, zamowie XS i będzie pasować. Taki #!$%@?, za długie xD
  • Odpowiedz
@JMorrison: Możesz zamówić dwa rozmiary a nawet trzy, z czego wszystkie zwrócić, możesz też iść do sklepu i przymierzyć i dopiero wtedy kupić, naprawdę możesz wiele zrobić
Za tymi rozmiarami też są ludzie, którzy je szyją i stosują się do wytycznych ale jesteśmy tylko ludźmi, zapewne szyją po 14h na dobę w tych swoich Bangladeszach byś ty mógł ponarzekać bo nie przewidzieli, że ludzie nie są tacy sami i wystarczy
  • Odpowiedz