Wpis z mikrobloga

@svr_: no czasem jak czytam te argumenty to tak to wlasnie odbieram ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz wiecej to daj więcej! A co ja ukradłem komu czy co? Mam wiecej, bo pracuję więcej.
  • Odpowiedz
@Jarasznikos: slippery slope co nie ?
"prawda jest taka że jak się zaczyna debata o legalizacji związków partnerskich to kończy się na przymusowym seksie analnym a la homokomando"
Ten sam poziom argumentu
  • Odpowiedz
Tyle to miliarderowi wypada z kieszeni jak idzie na spacer. Faktycznie sprawiedliwe


@Mikka: a czy w sklepach masz inne ceny dla miliarderów i biednych? "Przeciez miliarderowi wypada tysiąc złotych z kieszeni co krok, to dlaczego za chleb ma płacić 5zł, jak biedni ludzie? niech płaci 500zł. " Rozumiesz analogię? W przypadku pogłownego logika jest taka, ze płacisz za coś, niezależnie ile zarabiasz
  • Odpowiedz
i ale ostatecznie kończy się na tym, że wystarczy mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@svr_: mi to myslenie przypomina czasy szkolne, jak wystarczyło mieć czipsy, zeby musiec sie podzielić z innymi. w efekcie wszyscy przestali kupować, zeby nie musieć się dzielić. albo kupowali po szkole, czyli przeniesienie do raju podatkowego ( ͡~ ͜ʖ ͡°) nic tych ludzi nie nauczyło, żadnych wniosków
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Nie, trzeba kombinowac żeby te #!$%@? w ogóle jakieś podatki płaciły, zamiast cieszyć się że w ogóle to akcyzę płacą, VAT i brać z połykiem, bo przecież Pan inwestor z narażeniem życia INWESTUJE KAPITAŁ (wcale na tym nie zarabiając), opodatkowując go znacznie niżej niż pracę, w sytuacji gdy biedak nie dość że musi zapłacić podatki od pracy, to jeszcze jest ruchany podatkiem konsumpcyjnym.

Dobra, nie chce mi się już.
  • Odpowiedz
opisałem wyżej cały sposób w jaki to jest omiajane (przynajmniej ten sposób w USA funkcjonuje) i dlaczego przy sprzedaży to nie działa


@xdTM: Tak to w USA działa bo tak ma działać, czego się spodziewasz po kraju rządzonym przez lobbystów? xD To nie jest wina płacenia akcjami.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Przecież najbogatsi właśnie największe pieniądze robią na kapitale XD Raje podatkowe to jedno, ale zupełnie inną kategorią jest fakt, że z kapitału płaci się znacznie mniejsze podatki niż z pracy, dlatego miliarderzy (m.in Ci w stanach) kombinują tak aby osiągać zyski kapitałowe, a nie z pracy. W końcu mają od tego cały sztab księgowych, zapomniałeś? XD

I Twoim zdaniem to jest uczciwe, gdy taki Trump płaci 750 dolarów podatku
  • Odpowiedz
@venividi: W Stanach też murzynów biją ( ͡° ͜ʖ ͡°) U nas jednakowoż podatek Belki jest wyższy niż dochodowy większości pracujących + płacisz go nawet od realnej straty kiedy inflacja szybciej #!$%@? pieniądze niż ty zarabiasz. Przy 19% nie jest też wczlae niższy od tego VAT-u którego nie zapłacisz nie #!$%@?ąc tych pieniędzy na głupoty, więc naprawdę nie czaję jak ten #programista15k rucha biedotę inwestując hajsy xD

I Twoim zdaniem to jest uczciwe, gdy taki Trump płaci 750 dolarów podatku rocznie (...)

tylko dlatego że jeden i drugi ma środki na to żeby móc wypłacać sobie dywidendy (zysk kapitałowy w przypadku wykupu akcji własnych przez spółkę) zamiast wynagrodzenia i uciekać z dochodami do rajów podatkowych?


Nie jest. Jak się to ma do progresywnego dochodowego o który się tak pultasz? Jak dojedziesz podatkiem dochodowym klasę średnią to Trump się wzruszy
  • Odpowiedz
Jak dojedziesz podatkiem dochodowym klasę średnią to Trump się wzruszy i zwolni księgowych? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@GienekZFabrykiOkienek: A kto mówi o klasie średniej? Roczne zarobki powyżej 500 000, od których efektywne opodatkowanie maleje, to nie klasa średnia.
  • Odpowiedz
@Tibor: taka prawda ale za każdym razem jak pisze o opodatkowaniu milionerów/miliarderów


@xdTM: bo piszą o podatkowaniu milionerów a potem lewica twierdzi że zarobki powyżej 5k PLN to klasa wyższa latająca prywatnymi odrzutowcami
  • Odpowiedz
@FaterAnona: A może podatki nie powinny być traktowane jak kara? A bogatsi powinni płacić więcej bo faktycznie dlatego bo mają. Ale taka kasa idzie na dobro wspólne, usługi wspólne. Żaden miliarder też sam nie dochodzi do fortuny, tylko zarabia dzięki społeczeństwu, bo kupuje jego towary, bo dla niego pracuje, bo robi z nim biznesy. Jeżeli tacy jak ty nie zrozumieją że wszyscy żyjemy razem w jednym organizmie, to nigdy nie
  • Odpowiedz
A może podatki nie powinny być traktowane jak kara?


@Mikka: i dlatego najlepszyn pomyslem na podatki jest ich progresywny wzrost wraz ze wzrostem wynagrodzenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) faktycznie, zadnych znamion kary. Dzieki temu i mojemu wzmozonemu wysilkowi mogę realizowac się oddajac jeszcze wiecej spoleczenstwu. Tak to widzisz?

Jeżeli tacy jak ty nie zrozumieją że wszyscy żyjemy razem w jednym organizmie, to nigdy nie wejdziemy na
  • Odpowiedz