Wpis z mikrobloga

@svr_: znacznie łatwiej mi sympatyzować z ludzmi którzy mają w życiu ciezko, niż z tymi co mają banalnie, ale no moze faktycznie jest to jakiś mój bias.
  • Odpowiedz
Nikt w tym wątku nie napisał nic o ludziach zarabiających 15k poza ludźmi którzy uważają, że proponenci opodatkowania miliarderów tak na prawdę mają na myśli programistów 15k


@xdTM: Nikt nie napisał, ale kalkulatora Razemków chyba nie trzeba przypominać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To niech zawijają, ciekawe czy w Rumuni będą mieli taki sam rynek. Ale tak,masz rację, pojedyncze państwo w UE mialoby problem efektywnie wprowadzić opodatkowanie najbogatszych, dlatego powstało coś takiego jak dyrektywy dla całej Unii.

Jak się nie podoba to można zawsze iść w ślady UK a potem płakać że nie ma tak
  • Odpowiedz
W praktyce - nie ma szans


@GienekZFabrykiOkienek: W praktyce robi się to globalnie. Najpierw UE, później w porozumieniu z USA. Ogólnie trend zmierza jednak do upiłowania ząbków miliarderom. No i słusznie, ponieważ miliarderzy (i ogromne różnice w dochodzie) zwalniają PKB i generują problemy przy transformacji klimatycznej.
  • Odpowiedz
Co do liniówki, to też w zasadzie nie jest ona taka "równa" jak się ludziom wydaje, ponieważ w rzeczywistości bardziej zamożni, oddają mniejszą kwotę dochodów w podatku VAT. Zatem progresja podatkowa zdaje się wyrównywać niższy procent dochodu oddawany przez bogatych w innych podatkach.


@venividi: To jest zwykłe #!$%@?. VAT jest podatkiem od konsumpcji który jest płacony przez wszystkich a jego struktura powoduje, że czym jesteś bogatszy tym podatek efektywnie płacisz
  • Odpowiedz
@xdTM: Ale ja nie porównuje, to Ty uwazasz, ze lepsza inwestycja w biednych niz bogatych, a ja uwazam odwrotnie. Bogaty pchnie coś do przodu, a biedny skonsumuje, ale oczywiscie uwazam, ze każdy pracujacy powinien żyć godnie.
No ale nikt w tym wątku nie daje sensownych argumentów, tylko #!$%@? o podwyższaniu podatku dochodowego który… bogatych nie obowiązuje xD tylko niszczy klase średnią i dotyka biednych
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek:

Kalkulator razemkow

no tak, trochę im się #!$%@?ło i zupełnie nie w tą stronę, ale to nie pierwszy raz u nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W praktyce - nie ma szans, zwłaszcza w świetle obecnych dyskusji o
  • Odpowiedz
Idąc logiką jełopów jak z cytowanego wpisu teraz oszczędzam więc powinienem być super opodatkowany bo VAT ma mały udział w moich zarobkach a jak będę emerytem przewalającym oszczędności to powinienem dostawać zasiłki jakieś bo VAT będzie miał bardzo duży udział w moich dochodach. Absurd.


@Herubin: Dokładnie, to jest logika - oszczędzasz to oddaj tym co wszystko #!$%@?ą bo widać nie potrzebujesz xD
  • Odpowiedz
@loczyn:
biedni płacą połowę podatków i ogólnie są połowa społeczeństwa, ale Ty uważasz że lepiej inwestować w tych co płacą prawie nic i liczą 0.1% ?
Normalnie jak w ZSRR
  • Odpowiedz
znajdują simpy elona albo innego bezosa co mi mówią jak to oni przecież płacą (szkoda że raz na 5 lat i 1% dochodu)


@xdTM: bzdury piszesz musiałby zarobić 1000 mld żeby 11mld było 1%. No ale te narzekania na ludzi co nie płacą podatków są do momentu w którym ktoś nie zacznie zarabiać. I tak jak ktoś jest biedny to narzeka że wszyscy bogaci nie płacą podatków, jak zarobi milion
  • Odpowiedz
gdyby nie pracownicy, to firmy też by nie było. Jakbys nagle pozbył się Jeffa Bezosa Amazon nadal mógłby funkcjonować, bez pracowników - nie.


@Ulyssos: TERAZ by mógł, ale jednak to Bezos rozkręcił biznes i zaryzykował kapitał. Gdyby wtopił nikt by mu nie oddał więc zarzucanie mu, że teraz tylko ciągnie zyski jest lekko śmieszne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
BTW przedsiębiorca nie płaci podatku od zysków kapitałowych, z kim ja w ogóle rozmawiam xD


@GienekZFabrykiOkienek: Jeśli jest osobą fizyczną i inwestuje na giełdzie, albo sprzedaje udziały w spółce z o.o. to płaci normalnie. Przecież nadal porównujemy osoby fizyczne typie.

Ty naprawdę utożsamiasz przedsiębiorcę z osobą prawną?
  • Odpowiedz
@venividi: chyba już mi się nie chce tu pisać bo mamy do czynienia z ludzmi (może poza gienkiem) korych nie da się przekonać nawet wysyłając twarde statystki i dane.
Nie bo nie i #!$%@?
  • Odpowiedz
1.firma płaci 0zl pensji ale miesięcznie oddaje akcje o wartości realnego dochodu.

2.zamiast sprzedawać akcje bierzemy kredyt niedostępny dla normalnych ludzi, na procent o wiele niższy niż konsumenckie kredyty.

3.zabezpieczeniem kredytu sa akcje więc można brać go tyle ile potrzeba a potem odstępować akcji na rzecz kredytodawcy wzamian za uregulowanie dlugu.


@xdTM: Kolejny co #!$%@? na tematy o których nie ma pojęcia. Jak niby w Polsce miałoby to pozwolić uniknąć
  • Odpowiedz