Wpis z mikrobloga

@Herubin: w Polsce nie, ale w Polsce nawet nie mamy prawie w ogóle miliarderów więc o czym mowa?
Ja nie pisałem o Polsce, a dane czytałem tylko odnośnie USA więc nie wiem jak to wygląda w Polsce
  • Odpowiedz
@xdTM: No jak mówimy o opodatkowaniu u nas to co ma z tym wspólnego opodatkowanie w USA? W Polsce jeżeli ktoś omija opodatkowanie to przez inną rezydencje podatkową a tego nawet 100% podatek nie wpłynie bo po prostu się przenosi za granicę. Osoby tutaj siedzące normalnie płacą podatki i nie wyzerujesz ich leganie żadnym sposobem.
  • Odpowiedz
@xdTM: Ale skumaj dwie rzeczy, czesto jako wrogów ludu pokazuje sie Muska, Bezosa czy jakichś Czarneckich czy Kulczyka, tymczasem oni mają owszem dobre zarobki, ale 95% ich bogactwa to udziały lub ich sprzedaż, a tu już wchodzi podatek od zysków kapitałowych.
Co na tę bolączkę proponują np Razem? Zwiększony dochodowy :D no kurde to trzeba miec zerowe pojęcie, na dodatek ich propozycje to dochodowy zwiększający się już od poziomu zarobków typu 4500 (na rynke)!
To trochę jakby USA wskazywało Rosje jako wroga, ale jakoś im się #!$%@?ło i zbombardowali wioskę w Libanie xD

No i często biedni mówią, że trzeba opodatkować bogatych bo mają za dużo! A co z tymi pieniędzmi zrobią i też ile ich będzie nikt nie mówi, a może się okazać, że jednak tej forsy nie będzie tak dużo i już to jest mało politycznie dobre by podawać faktyczne kwoty, bo okazaloby sie, ze to gra nie warta
  • Odpowiedz
@loczyn: ja nigdzie nie napisałem że lewica ma dobre pomysły, przecież widziałem ten kalkulatorek o to jest jakiś żart.
@Herubin: w Polsce mamy znacznie mniejszy podział społeczny niż w innych krajach, więc ogólnie ja nie miałem na myśli Polski (bardziej całe UE żeby unikac przenosin majątku ma Maltę czy inny cypr)
Może nie napisałem tego zbyt wyraźnie, mea culpa
  • Odpowiedz
@loczyn:

Prawica boi się gejów, a lewica bogaczy i tak się hoduje wyborców.

Zgadzam się dodam nawet, że w tym kraju są tylko partie lewicowe może poza szurami z konfy.
Także lewacy przebrani za PiS się biją z chłopami przebranymi za babe
Śmiechu warte
  • Odpowiedz
Chcesz mi powiedzieć, że w tych krajach inwestycje nie obniżają podstawy opodatkowania? Mają tam podatek obrotowy czy co? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@GienekZFabrykiOkienek:
No nie obniżają, bo i dlaczego miałyby?
Przypominam że rozmawiamy nadal o osobach fizycznych, które nie wykazują w rozliczeniach kosztów, inwestycji itd.

Wypłacasz 1mln dywidendy, która jest opodatkowana stałą stawką 19%. 20tys z tego przeznaczasz na konsumpcję, a resztę 980tys wpłacasz na giełdę.
  • Odpowiedz
No nie obniżają, bo i dlaczego miałyby?

Przypominam że rozmawiamy nadal o osobach fizycznych, które nie wykazują w rozliczeniach kosztów, inwestycji itd.

Wypłacasz 1mln dywidendy, która jest opodatkowana stałą stawką 19%. 20tys z tego przeznaczasz na konsumpcję, a resztę 980tys wpłacasz na giełdę. Gdzie inwestycja obniżyła podstawę opodatkowania? (uwaga, zadanie jest podchwytliwe).


@venividi: Logika razemków w natarciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@?, typie, kto normalny wyplaci
  • Odpowiedz
@xdTM: Może brzmię jak jakiś Korwinista, ale daleko mi do niego, jestem po prostu liberałem (światopoglądowym również;)) który ma jednak jakąś wrażliwość wobec gorzej usytuowanych.
Uważam, że rząd i politycy okradają biednych, nie bogaci. Wbrew pozorom nawet łatwiej byłoby się w Polsce bogacić gdyby wszyscy byli lepiej usytuowani i kręciło się tu więcej kapitału.
No i uważam, że może wyższy dochodowy jest ok ale nie w formie jak teraz proponowana.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Powtórzę, jeszcze raz. Rozmawialiśmy i nadal rozmawiamy o osobach fizycznych, więc nie fikołkuj z "logiką razemków", tylko wyjaśnij mi gdzie w przypadku osób fizycznych inwestycje zmniejszają podstawę opodatkowania?

Mylisz wspólnika spółki kapitałowej, od osobnego podmiotu jakim jest spółka kapitałowa, uważasz że inwestycje osób fizycznych pomniejszają podstawę opodatkowania, nie rozumiesz regresywnego charakteru podatku od towarów i usług. Po co ja #!$%@? z Tobą dyskutuje w ogóle? XD
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: @venividi: @loczyn: @Herubin:
Dobra wpadłem na taki pomysł pod prysznicem który może by nas wszystkich pojednał, co gdyby na całym zachodnim swiecie zakazać wypłaty wynagrodzenia w formie innej niż przelewem na konto?
Wtedy:
-nie wzrastają podatki efektywnie nikomu poza najbogatszym
- buffet czy Elon mają opcje albo brać wypłatę na konto i płacić podatki jak inni, albo nie brać w ogóle wypłaty xD
-wy szczęśliwi bo
  • Odpowiedz
@venividi: Nie Miras, to ty nie rozumiesz podstawowej kwestii - jako osoby fizyczne rozlicza się biedota. "Mniliarderzy" których chciałbyś dojechać mają armię księgowych nie po to, żeby drapali się po dupach.

nie rozumiesz regresywnego charakteru podatku od towarów i usług


Bo on nie jest regresywny, on po prostu zachęca do oszczędzania. Jeżeli kiedyś te oszczędzone/zainwestowane pieniądze wydasz to i tak go zapłacisz.
  • Odpowiedz
@xdTM: Doskonały pomysł, ale po co? Nie wystarczyłby prosty, liniowy podatek taki sam od każdego rodzaju zysków? Albo wręcz zastąpienie go w całości katastralnym? Przed katastralnym się ucieka dużo ciężej a w dodatku płaci się go w zależności od tego jaki masz rzeczywiście dostęp do infrastruktury ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: wydaje mi się że będzie to prostsze w realizacji bo z akcjami jest ten problem, że są mocno zmienne i z dnia na dzień mogą stracić np 20% wartości przez co ktoś może być opodatkowany z dnia wczorajszego mimo że wartość jest inna
Ale może trzeba to uznać jako ryzyko tego rodzaju procedury.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek:
Głupie biedaki, nie wiedzą że można se zaoszczędzić nie konsumując i nie płacąc VAT, miast tego kupują (jak to się nazywa?, a tak) jedzenie i inne głupoty. A mogliby se zaoszczędzić, założyć spółkę i odliczać ten VAT, a resztę ZAINWESTOWAĆ na giełdzie i obniżyć se podstawę do opodatkowania. Debile XD

  • Odpowiedz
@venividi: Ooo, zaczynasz pomalutku coś tam kumać. Sęk jest w tym, że system podatkowy pozwala przedsiębiorcy (czytaj - bogatemu) nie płacić podatku od zainwestowanych pieniędzy. Biedak tak dobrze nie ma, nie dla niego, dla pana to. Ma chociaż o tyle dobrze, że nie zapłaci VATu od tych pieniędzy, ale ty płaczesz że za dobrze ma biedak, skoro inwestuje i nie płaci VAT to trzeba go zamiast tego wyższym dochodowym dojechać
  • Odpowiedz
Kwota? Czyli miliarder i Czesiek z Januszexu płacą po równo po 1000zł?


Tak, brawo, taka wlasnie jest idea tego podatku. Wszakże są równi wobec prawa, wiec i płacą po równo. Dlatego jest sprawiedliwy.

Tyle to miliarderowi wypada z kieszeni jak idzie na spacer. Faktycznie sprawiedliwe


Tak,
  • Odpowiedz