Wpis z mikrobloga

Od kilku lat mamy coraz słabsze zimy.

Wedlug prawa Murphiego jak nam teraz brakuje węglowodorów to dowali mrozem -20 i będzie zima XXI wieku.

Plusujacych zawołam w lutym czy się sprawdziło.
#klimat
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czarnykocur123: Od XIV do połowy XIX wieku w Europie trwała tzw. mała epoka lodowcowa, czyli okres ochłodzenia klimatu. Pierwszy poważny atak zimy miał miejsce już na początku tego okresu, a niemieccy i skandynawscy duchowni zapisywali w kronikach, że kupcy pomiędzy Norwegią a Szwecją podróżowali po lodzie, a słowiańscy zbójnicy napadali Danię przechodząc po zamarzniętym Bałtyku. W relacjach pojawiały się też informacje o karczmach, w których mogli zatrzymać się strudzeni podróżni.
  • Odpowiedz
@tomasz-es: potwierdzam, będzie tak. Jak raz miałem na studiach stancję z #!$%@? ogrzewaniem to pocieszałem się tym że te zima w Polsce to tam lajcik nie zima i akurat w tym roku dowaliło -20 i jeszcze zepsuł nam się podgrzewacz wody na gaz i przez ponad miesiąc nie było ciepłej wody.
  • Odpowiedz
@tomasz-es prawo Murphiego nie oznacza, że wydarzy się coś złego akurat jak nie jesteśmy przygotowani.
Bardziej oznacza to, że przyszłości nie da się zmienić. Jak mamy zmarznąć, to nawet jak sprowadzimy miliony ton węgla, to np. zepsują się wszystkie piece
  • Odpowiedz
@tomasz-es i git xD kurna wytworzyła mi się socjopatia na p0lakow


@szynszyla2018: Kurde mam to samo :/
Uwazam, ze polacy nie potrafia sie uczyc na cudzych bledach, nie potrafia przewidywac i analizowac, dopiero jak dostaną naprawdę w kość to zaczynają myśleć i działać.
Jak komuś babcia/dziadek zamarznie na smierć to może się zreflektuje ze nie wybiera sie kretynów
  • Odpowiedz
@tomasz-es: właśnie moja babcia i prababcia mojej żony też mówią że jak jest mało węgla to zima dowali nam w tym roku. Będzie zima jakiej nie było od dekad. Mieszkam w małym mieście i boję się że zimą będziemy siedzieć w mieszkaniach w kurtach bo PECe upadają w miastach.
  • Odpowiedz