Wpis z mikrobloga

I to jest ten pisowski dobrobyt xD
Nie dosc ze w Niemczech srednio ~4x pensje jak u nas, to i jeszcze polowa rzeczy tansza xD

Jak sie czujecie z tym, ze typowy niemiach w ciagu 20 lat moze przezyc i nakupowac tyle co polak w ciagu 80 xD?
Faktycznie Polska to narod wybrany jak nas ucza :)

#bekazpisu #polska #bekazpodludzi #niemcy #inflacja #drozyzna
m.....0 - I to jest ten pisowski dobrobyt xD
Nie dosc ze w Niemczech srednio ~4x pen...

źródło: comment_1659077535A2zyeCsArnnltr2ctgcpcm.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radoskor3

2 razy większy kraj od Polski 83 mln, dużo większy rynek dużo większa konkurencja.. może co za tym idzie dużo mniejsza marża

eee tam ja tam w takie uproszczenia nie wierzę
Przykładowo u nich marża 1% a u nas 2%. To gdzie reszta eee?
Niemcy to tanie source i czterokrotnie wyższe koszty pracy. Produkcję przenieśli sobie do biednych krajów. Czyli produkt w Niemczech wydrukowany jest za pensje Polaka i na
  • Odpowiedz
@pss8888 o czym ty mówisz ja kupuję w hurcie wiele rzeczy, marże w detalu dochodzą do 100% albo i więcej na wielu produktach, ostatnio młode ziemniaki były w sklepach ponad 3-5 zł a ja już kupowałem w hurcie po 1.30
  • Odpowiedz
@open_or_die: ta ohydne w smaku, że w ślepym teście ledwo co idzie różnice wyczuć między cukrem a słodzikiem xD


@dsomgi00: Sam jadę na bezcukrowych napojach, ale różnice pomiędzy wersja z cukrem a bez bez problemu czuje, szczególnie ze cola zero u nas to aktualnie paskudztwo, już wole Coca-Cole Diet z UK
  • Odpowiedz
  • 0
A za wysokie ceny cukru bezpośrednio odpowiedzialny jest pis z powołanym przez siebie PGS jako instytut do ruchania Polaków. Jaki był ich cel zysków do końca roku? 3.5 miliarda złotych? ()
  • Odpowiedz