Wpis z mikrobloga

Najlepsze w powszechnym kulcie Juana Papueza jest to, że większość psychofanów nic konkretnego o nim nie wie. Za krytykę największego Polaka najchętniej by cię zagryźli, tymczasem poziom wiedzy przeciętnego entuzjasty Wojtyły:
-wie, że był najlepszym papieżem, bo był Polakiem i był najlepszym Polakiem, bo był papieżem
-był papieżem, ale też człowiekiem
-grał go Adamczyk we filmie
-kochoł gury
-zniszczył PRL mocą modlitwy
-lubiał kremówki po maturze
-Al Bicla zrobił na niego zamach (nieudany bo matka boska zacięła pistolet zamachowca).
No i to tyle XDD Może co dziesiąty zna lata życia albo pontyfikatu (o to ciężko bo musieliby wiedzieć najpierw co to jest pontyfikat) i zapomnijcie o konkretnych datach. Dokonania? Dzieła? Cytaty? A kto by to spamiętoł panie, świnty człowiek, komune obalył, uczył miłosierdzia, a jak ci się nie podoba to w ryj! XD
Przeciętny szkalownik wie więcej o papaju niż jego niedzielny fanclub na czele z pisowskimi cymbałami. Polak wie o Wojtyle tyle co Johnie Travolta albo Hitlerze, gdyby nie telewizor to nawet po mordzie by go nie poznawali.

#2137 #wykopobrazapapieza #pasta #heheszki #gownowpis #bekazkatoli
D.....r - Najlepsze w powszechnym kulcie Juana Papueza jest to, że większość psychofa...

źródło: comment_1659037330ZP3AM7JjmFgnL855H2sxsK.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
nic konkretnego o nim nie wie


@Devhar: spróbuj zapytać przeciętnego katolika o przykładowe zasady wiary katolickiej, to nie będzie wiedział :)

podaj im niektóre przykłady z katechizmu kościoła katolickiego, to powiedzą, żeś komuch :)
  • Odpowiedz
o


@Devhar: ja tam np. nie jestem bezmózgim szkalownikiem typu "he he he jot pe dwa gie em de". Szkaluję papieża za to co zrobił z pedofilią w kościele, a w zasadzie czego nie zrobił, czyt. nie ukarał pedofilów, a wręcz się z nimi kumplował. Np.sprawa Marciala Maciela.
  • Odpowiedz
Cytaty? A kto by to spamiętoł panie,


@Devhar: nie no, o tym żeby zstąpił duch Twój i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi to raczej wiedzą. Inna sprawa że to pewnie jedyny cytat. Anonki to jeszcze chociaż wywiad dla Ziarna znają, w przeciwieństwie do psychofanów papaja
  • Odpowiedz
@Devhar: Mnie w sumie najbardziej zastanawia jakie zdanie mają wyznawcy Wojtyły na temat jego stanowiska w wielu "kontrowersyjnych" kwestiach. Widać jak na dłoni, że znaczna część katoli oburza się na jakieś radykalne poglądy w stylu całkowitego zakazu aborcji, czy antykoncepcji albo np. ukrywaniu czynów pedofilskich przez księży. Podobnie jak np. na neutralne stanowisko papieża Franciszka w kontekście wojny na Ukrainie. Spora część osób - określających się katolikami - księży i biskupów
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: ale przecież ludzie powszechnie to wiedzą, że cały Kościół nawet tacy "fajnokatoliccy" księża jak Szustak są przeciwko aborcji, antykoncepcji, wszyscy też wiedzą, że ukrywano przypadki pedofilii w Kościele cały czas w tym za JPII.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Ja właśnie myślę, że spora część katolików wrzuca JP2 bardziej do szufladki takiego bardziej zdroworozsądkowego katolicyzmu, i zwyczajnie nie zdają sobie sprawy jaki to był oszołom i radykał, powiesz o walce z kondomami w Afryce to większość nie wie ocb ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz