Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam Focusy mk3 i Seaty Leon z podobnej półki cenowej - oczywiście Leon biedniejszy ale nowszy w tej cenie. Ktoś jeździł jednym i drugim? Co byście wybrali?

Leon 1.4 tsi vs Focus mk3 pewnie 1.6 ecoboost lub VCT

Podobno Ford wygrywa ergonomią i silnikiem mimo brzydoty wnętrza, poza tym przy zakupie Forda miałbym jeszcze hajs na żuberki - a jak wybierze szanowny wykop? #ankieta #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1659025619ur3nm7akju3CVxybOHjeRY.jpg

Leonik czy Focusik

  • Leon 49.5% (45)
  • Focus 50.5% (46)

Oddanych głosów: 91

  • 17
@#!$%@? w sumie dwie rzeczy mnie wkurzają. System start stop którego nie da się całkowicie wyłączyć na stałe.
Drugie to może tylko w mojej wersji, ale brakuje mi tylko skór. Spryskiwacze jak w matizie, zamiast mgiełki leci jak z prysznica zamiast mieglki. Słabo płucze szybę i dużo zużywa płynu. Podbno można kupić końcówki od jakiegoś audi i wymienić.
@uwielbiamnalesniki: focusa mam w wersji kombi 1.6 tdci i w sumie polecam ale na forach ludzie strasznie skarżą się na 1.6 ecoboost. No i aby nie automat bo są dość skaszanione. Jakbyś chciał wiedzieć coś konkretnego to wal śmiało
@dziczyznaa: nie zagłębiałem sie w temat jako ze mam diesla ale na forum.fordclubpolska .org swego czasu co drugi post byl o przegrzewajacych sie ecoboostach, akcjach serwisowych i innych przekrych rzeczach
@uwielbiamnalesniki: jak lubisz samochody, które się dobrze prowadzą - Focus.
Jak nie lubisz jak przy byle mocniejszym ruszeniu auto mieli przednią osią zamiast jechać - Focus.
Chociaż zamiast MK3 brałbym MK3.5 - ładniejszy i bez problemów, które pojawiały się w EcoBoostach z początków produkcji.