Wpis z mikrobloga

Zakupiłem na @allegro_pl interfejs diagnostyczny - dwa różne od dwóch różnych dostawców.
Z jednym interfejsem wszystko ok, nie mam zastrzeżeń.
Natomiast przy drugim problem jest taki, że w komplecie było pirackie oprogramowanie [w tym pierwszym programy były w pełni legalne], na płycie są programy, crack i instrukcja instalacji i podmiany na cracka xD

Chciałem interfejs zwrócić jako niezgodny z umową - nie umawiałem się na zakup nielegalnego oprogramowania, niestety sprzedający nie chce przyjąć zwrotu.
Po analizie opinii o produkcie był nawet komentarz, że oprogramowanie jest nielegalne [mądry polak po szkodzie, mogłem sprawdzić wcześniej opinie - ale myślałem, że skoro pierwszy był ok to i z drugim będzie wszystko w porzadku]

Chciałem skorzystać z programu ochrony kupujących ale widzę, że niezbyt to działa bo allegro pisze, żeby odesłać produkt na gwarancje xD

No i najlepszy kwiatek - allegro nie może "zmusić" sprzedającego do przyjęcia zwrotu ponieważ nie ma konta firmowego na platformie - nie ma znaczenia, że sprzedający wystawił mi fakturę xD ani to, że sprzedaje produkty w ilościach hurtowych.

I teraz pytanie - jak to ugryźć? UOKiK? Policja i zgłoszenie oszustwa?

No i jeszcze kwiatek - zgłosiłem aukcje sprzedającego nielegalne oprogramowanie a @allegro_pl oczywiście aukcji nie zdjęło, czy to znaczy, że @allegro_pl popiera handel nielegalnym oprogramowaniem i nic z tym nie zrobi?

skrin w załączniku - widać, że patologia dzieje się od dłuższego czasu bo komentarz z zeszłego roku

#prawo #scam #allegro #pytaniedoeksperta #motoryzacja
G.....r - Zakupiłem na @allegropl interfejs diagnostyczny - dwa różne od dwóch różnyc...

źródło: comment_1658907649csUSYlfb7kzdSxXbOfFAZR.jpg

Pobierz
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Get_Ze_Flammenwerfer: jak konto indywidualne to tylko kwestia dogadania się ze sprzedającym. Ewentualnie powiedz typowi, niech kopsa zwrot inaczej zgłosisz na bagiety za handel pirackim oprogramowaniem. Za to już jest ladny §
@Get_Ze_Flammenwerfer: Nie bardzo rozumiem na co liczyłeś chcąc za 800pln kupić oryginalny interfejs który nawet używany kosztuje kilka tysięcy. Nowego nawet nie da się kupić bo jest jedynie "wypożyczany" na zasadzie subskrypcji przez Renault, tak samo jak oprogramowanie. Na policję bym z tym nie szedł, bo przy takiej przepaści cenowej mogą Ci zarzucić, że świadomie kupiłeś podróbkę.
@Get_Ze_Flammenwerfer: sprawa jest banalna i nie ma tu nic do zastanawiania. W dupie masz to, jakie konto ma sprzedajacy, w dupie masz @allegro_pl, ktore nawet tu pokazuje jak sobie radzi ze sprzedaza nielegalnych art (prosze kup9c i porazmawiac ze sprzedawca xD). Kupiles towar - jestes strona umowy. Dzialalnosc sprzedawcy to dzialalnosc gospodarvza (jeszcze masz fakture). Wiec w tej transakcji jestes konsumentem - cala reszte masz w dupie, przysluguje Ci 14
@Get_Ze_Flammenwerfer zdaniem wieku rodaków musisz mieć doktorat że wszystkiego bo każdy chce cie zrobić w #!$%@?.

Wiesz przecież to jest oczywista wiedzą z podstawówki, że musisz sprawdzić u producenta auta ile kosztuje urządzenie diagnostyczne do danego auta. Po to masz fota marek na których jak zadasz pytanie to sprytni Janusze będą Cię albo #!$%@? za napisanie niezgodnie z regulaminem bo nie przeczytałeś ogromnego regulaminu i dałeś gdzieś coś boldem a to może
@Darth_Gohan: problem z CLIP jest taki, że nigdzie nawet nie ma informacji o tym programie ani żadnego sklepu z tym oprogramowaniem więc tym bardziej to utrudnia sprawę, ze CLIP można kupić tylko na allegro czy innym OLX i tych aukcji są setki :/
@Get_Ze_Flammenwerfer: To są profesjonalne narzędzia i praktycznie każdy kto potrafi się nimi posługiwać doskonale wie ile takowe kosztują oraz to że takiego sprzętu nie nie kupuje się na allegro, dlatego jak używa pirackiej wersji to robi to w pełni świadomie. To samo tyczy się choćby profesjonalnych programów graficznych, CAD, audio czy video które służą do zarabiania pieniędzy. O nic Ciebie nie oskarżam i nie mówię tego w celu moralizatorskim - tylko
@Darth_Gohan: problem z CLIP jest taki, że nigdzie nawet nie ma informacji o tym programie ani żadnego sklepu z tym oprogramowaniem więc tym bardziej to utrudnia sprawę, ze CLIP można kupić tylko na allegro czy innym OLX i tych aukcji są setki :/


@Get_Ze_Flammenwerfer: Nie ma, bo z tego co znalazłem po 2 minutach szukania w google to oprogramowanie nie jest już sprzedawane ani wspierane, a wcześniej kosztował 1,5k euro